Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Přehlídka řemesel: Soutěžící pracovali se zdicí pěnou POROTHERM

29. 07. 2010 | Tisková zpráva


O 14. ročník Soutěžní přehlídky řemesel SUSO je mezi studenty stále větší zájem. Letos se do něj přihlásilo o 16 % více žáků, než jaký byl průměr v posledních deseti letech trvání soutěže. Studující se totiž přesvědčili, že úspěch v soutěži zvyšuje zájem zaměstnavatelů a poskytuje šanci na získání zajímavého pracovního uplatnění. Cení si i možnosti naučit se pracovat s novými technologiemi – letos například se zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX, která umožňuje zdít rychle a jednoduše.


Účast v soutěži SUSO je šancí na získání zajímavého pracovního uplatnění

„Soutěžní přehlídka řemesel SUSO“, kterou pořádá společnost ABF a jejíž generálním partnerem je už podvanácté společnost Wienerberger cihlářský průmysl, se právě připravuje na svoje celostátní finále. Na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH se od 21. do 23. 9. utkají studenti, kteří zvítězili v oblastních kolech soutěže. Zápolit tu budou žáci oborů zedník a truhlář. V rámci přehlídky se návštěvníkům exhibičně představí obory obkladač, kameník a kamenosochař a nově i obor rytec skla jako zástupce sklářského umění. Nad 14. ročníkem soutěže převzala záštitu Asociace krajů ČR a Hospodářská komora.

POROTHERM už jen na pěnu

Novinek je v rámci soutěže vždy hodně. Tou letošní je skutečnost, že studenti oboru zedník zdili už v regionálních kolech technologií POROTHERM DRYFIX System. V tomto případě se nepoužívá malta, ale zdivo z broušených cihel POROTHERM Profi se spojuje speciální zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX. Výstavba je velmi rychlá a bez nepořádku z malty. 

"Tato technologie je nesmírně populární, protože umožňuje zvládnout hrubou stavbu rodinného domu na již dokončené základové desce do týdne. Stavbaři o ni mají velký zájem, protože úspora času při výstavbě je opravu veliká," uvádí Richard Slavík ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. To ostatně potvrzuje i David Surmaj z pořadatelské firmy ABF a dodává i pikantní zkušenost: "Technologie je o tolik snazší než klasické zdění s maltou, že pro nás znamenala z pořadatelského hlediska malý problém. Žáci totiž plnili zadaný úkol mnohem dříve, než jsme počítali, a mnozí tak získali hodně volného času."


Studenti oboru zedník zdili speciální zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX

Profesionalita roste

Podle Surmaje se v posledních letech mění přístup žáků k soutěži, roste jejich profesionalita i zájem o obor. "Mnozí studenti jdou sami za svými učiteli a vybízejí tak školu, aby se do soutěže přihlásila," uvádí David Surmaj.

Trend zájmů mladých o zvyšování své kvalifikace v oboru potvrzuje i Slavík: "Stavebníci si dnes pečlivě ověřují reference stavebních firem. Vědí, že i když mají perfektní stavební materiál, jakým je POROTHERM, potřebují i kvalitní provedení stavby, aby získali opravdu dobré bydlení. A mladí řemeslníci už zjistili, že úspěch v soutěži je pro ně vynikající vizitkou při hledání práce u dobré firmy."

Jak se oba shodují, právě SUSO je pro studenty příležitostí, jak upozornit na svoje schopnosti a zaujmout tak potenciální zaměstnavatele. O tom, že si studenti tuto velkou šanci uvědomují, svědčí jejich vysoký zájem o účast v soutěži.

Více informací naleznete na www.suso.czwww.porotherm.cz

Související články

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií