Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Pozvánka na mezinárodní konferenci BIOMASA & ENERGETIKA 2010

10. 09. 2010 | Tisková zpráva


Letošní ročník konference, kterou pořádá České sdružení pro biomasu CZ Biom, se bude zabývat současnými trendy i problémy spojenými s využitím biomasy a naváže tak na předchozích 14 ročníků konference. Kromě domácích přednášejících z podnikatelského sektoru a zástupců státní správy také vystoupí 5 zahraničních hostů.

Konferenci zahájí rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Jiří Balík, na kterého naváží s úvodními přednáškami prezident Evropské asociace pro biomasu AEBIOM pan Heinz Kopetz s tématem kritérií udržitelnosti biomasy, které jsou novým regulačním a hodnotícím prvkem ze strany EU, a posledním vývojem na poli legislativy ve vztahu k OZE v EU. Pokračovat bude předseda CZ Biom pan Jan Habart se stručným shrnutím legislativního vývoje na domácí půdě a aktuálním rozvojem a trendy v oblastech využití biomasy a bioplynu v České republice.

Informace o konferenci:

V další části bude následovat tematický blok zahraničních projektů, kde své příspěvky přednesou zástupci velkých zahraničních společností zabývajících se výrobou energie z biomasy Vattenfall Europe Resource Management, Stora Enso Wood Products (Polsko) a TAURON Polska Energie SA. Jedná se o společnosti provozující velké teplárny a elektrárny využívající biomasu v režimu čistého spalování i spoluspalování s fosilními palivy.

Následná část se bude věnovat získávání energie formou mechanicko-biologické úpravy (MBÚ) komunálního odpadu, ve kterém je biomasa zastoupena 50 až 60 % obsahu. Tematický blok otevře ředitel Asociace zpracovatelů MBÚ v Německu pan Michael Balhar s popisem úspěšných projektů MBÚ v Evropě a možností dalšího rozvoje a investičních příležitostí. Dalšími tématy v tomto bloku bude financování projektů MBÚ v České republice a výroba bioplynu z komunálního odpadu.

Změny v zákoně o obnovitelných zdrojích

V tradičním bloku věnovaném legislativě a dotacím vystoupí s obsáhlejší přednáškou místopředseda Energetického regulačního úřadu pan Blahoslav Němeček s představením nových výkupních cen pro biomasu a bioplyn na rok 2011 a s popisem zásadních legislativních změn a dopadů na projekty OZE v Zákoně o podpoře výroby elektřiny z OZE a souvisejícím Národním akčním plánem pro OZE. Na to naváže přednáška, která popíše hlavní bariéry novely legislativy vztahující se k OZE pro rozvoj výroby energie z biomasy a bioplynu z pohledu firem a neziskových organizací. Další příspěvek se bude věnovat dotacím na založení porostů rychle rostoucích dřevin v roce 2011 a zároveň uvede závěrečný tematický blok konference.

Poslední skupina přednášek se zaměří na pěstování energetické biomasy. Budou zde představeny zkušenosti se zakládáním, péčí a sklizní z pravděpodobně největší a nejstarší účelově provozované plantáže křídlatky v České republice. Probírána bude otázka invazity této pozoruhodné plodiny, která dosahuje výnosů při standardních podmínkách okolo 20 tun sušiny na hektar. Na to naváže skupina přednášek o rychle rostoucích dřevinách a možnostech jejich pěstování na kontaminovaných půdách.

Tagy: Energie, Aktuálně, Biomasa

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií