Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Poslankyně: O solárních panelech vůbec nemluvme, jsou ošklivé

04. 11. 2011 | Jan Morkes


Vlasta BohdalováPokud se domníváte, že v rámci projednávání nového zákona o podporovaných zdrojích energie se střetávají pouze tvrdá data a odborné diskuse zastánců jednotlivých technologií, budete asi překvapeni. Poslankyně Vlasta Bohdalová (ČSSD) přišla s originálním postojem k zákonu, který ovlivní do budoucna veškerý rozvoj obnovitelných zdrojů energie v České republice. Nejlepším řešením bude o nich vůbec nejednat!

Co když budou chtít stavět ještě bedny na bioplyn?

Bohdalová jela na jednání Poslanecké sněmovny autobusem a uvědomila si, že solární panely jsou ošklivé a v úterním výstupu dodala: „Co když tady chtějí k těm panelům ještě stavět nějaké bedny na bioplyn, a to už ta naše česká země bude odporná, že sem fakt žádný turista nepřijede.“

Musíme pro úplnost dodat, že zákon, o němž Bohdalová nechtěla jednat, sice zavádí možnost podpory výroby biometanu, ale zároveň umožňuje rozvoj obnovitelných zdrojů limitovat prostřednictvím Národního akčního plánu. Zástupci výrobců fotovoltaických elektráren se proto obávají, že zákon prakticky kodifikuje současný stop-stav „ošklivým“ solárním elektrárnám.

Jednání o zákonu (aktuální návrh) je stále na pořadu schůze. K rozpravě jsou v současnosti přihlášení tři poslanci, bohužel nikoli Bohdalová. Nazeleno.cz se pokusí v nejbližších dnech zjistit více o jejích postojích k energetice a estetickým kvalitám jiných energetických zdrojů.

Celé znění výroku Vlasty Bohdalové z 1. listopadu:

„Dobré časné odpoledne, vážené paní kolegyně, vážení páni kolegové. Dovolte mi, abych navrhla vyřadit bod číslo 49, sněmovní tisk 369/6, z dnešního projednávání.

Možná, že si někdo řekne hm, vždycky tady mluví o školství, proč najednou mluví o energii. No protože školství energii potřebuje, to je naprosto jednoduché. Ale taky proto, že když jsem včera cestovala do Prahy, tak jsem si všimla okny autobusu, že jsou tam ty hnusné solární panely, a teď jsem si uvědomila, co všechno tady máme dneska projednávat a že zas tady máme projednávat třetí čtení zákona, který zase řeší nějaké náhradní zdroje energie. A mě napadlo: Sakra, ty panely jsou opravdu ošklivé, a co když tady chtějí k těm panelům ještě stavět nějaké bedny na bioplyn, a to už ta naše česká země bude odporná, že sem fakt žádný turista nepřijede. A k nám do jižních Čech vůbec ne, protože tam nám tu dálnici nikdy nepostavíte. Takže proto jsem se rozhodla, že dneska navrhnu, aby se tato ctěná Sněmovna zabývala rozpočtem, prvním čtením rozpočtu peněz na dopravní infrastrukturu a dalšími věcmi, ale aby rozhodně nejednala o něčem tak ošklivém, jako jsou solární panely či bedny na bioplyn. Děkuji.“ (stenozáznam)

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Krize fotovoltaiky

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

vtipnéPeter05. 11. 2011 11:00
Hloupost vítezíHonza.T07. 11. 2011 09:28
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií