Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: POROTHERM 44 EKO+ Profi: Řešení pro nízkoenergetický dům

24. 05. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tato cihla v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků. Ve spojení s unikátní technologií zdění POROTHERM Profi DRYFIX System, kdy tradiční maltu nahradila zdicí pěna DRYFIX, lze na již hotové základové desce zvládnout hrubou stavbu rodinného domu do jednoho týdne.


Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi

POROTHERM 44 EKO+ Profi vychází z tepelně superizolační cihly POROTHERM 44 EKO+, která byla představena v minulém roce a již si na svoje konto připsala několik ocenění. Tato broušená cihla je k dispozici spolu se dvěma způsoby technologií zdění – zdicí pěnou DRYFIX, nebo tenkovrstvou maltou. V obou případech je výstavba rychlá a velmi přesná, hrubou stavbu je možné zvládnout do týdne. V případě zdění s pěnou DRYFIX lze stavět i v zimě, a to až do -5 °C. U obou technologií je ložná spára mezi jednotlivými na sobě položenými řadami cihel pouze v tloušťce do 1 mm, což naprosto minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů.

Nízkoenergetické bydlení bez nutnosti zateplovat

POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo a přináší výborné řešení pro výstavbu nízkoenergetických domů. Ve srovnání s běžným zdivem poskytuje až o 30 % vyšší hodnotu tepelného odporu. Vynikajících tepelněizolačních vlastností zdiva se podařilo dosáhnout spojením dokonalé receptury, použitím speciálního vroubku u spoje pero + drážka a štíhlého obdélníkového tvaru vnitřních dutin. Ty nejenže ztěžují únik tepla zdivem, ale také podstatně usnadňují dělení cihel a tak minimalizují materiálové ztráty na stavbě. Spolu s tím však zůstává zachována schopnost zdiva propouštět vodní páry a tak napomáhat vzniku podmínek pro zdravé bydlení.

Rychlé a jednoduché stavění a pomoc zdarma

Výstavba z broušených cihel je velmi rychlá a snadná, ať se již jedná o nanášení zdicí pěny DRYFIX nebo speciální tenkovrstvé malty. Například při zdění s pěnou DRYFIX se snižuje pracnost oproti klasické výstavbě až o 50 %. Tenkovrstvá malta i zdicí pěna jsou k dispozici zdarma, stavebníci je dostanou v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel.


Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro nízkoenergetické domy

Pro stavebníky svépomocí je navíc k dispozici i bezplatná Profi pomoc při založení stavby, kterou lze objednat na www.porotherm.cz/zakladani. V jejím rámci přijede na stavbu specializovaný technik, vysvětlí práci s uvedenými technologiemi a v rozsahu do 5 pracovních hodin pomůže založit stavbu.

POROTHERM 44 EKO+ Profi disponuje rozměry 248 × 440 × 249 mm a hodnotami  tepelného odporu R = 4,48 m2·K/W a součinitele prostupu tepla (U) ve výši 0,22 W/(m2·K). Cihly jsou k dispozici ve formátech: cihly celé, poloviční, koncové a rohové. Základní cena cihel v m2 zdiva je od 1019 Kč bez DPH. V případě objednávky uceleného kamionu je doprava na území CR zdarma.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií