Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Polemika: Klasická základová deska na pasech nebo základová deska na pěnovém skle GEOCELL?

29. 05. 2013 | Komerční sdělení


Dnes a denně se potýkáme s tím, co je a není drahé. Dle prvních odpovědí budoucích stavebníků, na otázku “proč nepoužijete pěnové sklo“, se dozvídáme, že pěnové sklo je drahé. Jak k této informaci dospěli?

Když pomineme náklady na práci při zhotovení klasické základové desky, zbývají nám pouze náklady spojené s materiálem pro realizaci. Klasická základová deska je skladbou podobná desce na pěnovém skle. Proto se v následující úvaze budeme věnovat pouze dvěma materiálům z celé skladby základové desky. A to zajištění drenáže základové desky a jejímu tepelnému odizolování.

U klasické základové desky se provede realizace základových pasů a poté se naveze, rozprostře a zhutní vrstva drenážního kameniva o síle cca 30 cm. Nákladově vás tato vrstva vyjde na cca 250-300 Kč/m2. Poté se vylije základová deska a ta se tepelně odizoluje minimálně 10 cm polystyrenu. Cena za m2 se pohybuje cca 300 Kč. Celý tento sendvič se musí ještě zakrýt minimálně 5 cm betonové kročejové mazaniny s jednoduchým armováním, na kterou už posléze může přijít podlahová krytina. Takže u klasické základové desky vás 1 m2 drenáže a tepelné izolace vyjde na 550- 600 Kč. Dalším nákladem je betonová mazanina s armováním za cca 100-120 Kč/m2. Jednoduchými počty jsme se tak dostali na částku 600-720 Kč/m2 za drenáž, tepelnou izolaci a zakrytí tepelné izolace.

A nyní to drahé pěnové sklo. Při použití 40 cm pěnového skla (standard pod pasivní dům), vás 1 m2 vyjde na cca 550 Kč. A další vrstva kročejové mazaniny, se už nemusí aplikovat. Je tedy pěnové sklo GEOCELL drahé?

Více informací o zakládání na pěnovém skle GEOCELL www.penove-sklo.net.

Kontaktní údaje:

CONDA s. r. o. - Pěnové sklo GEOCELL

Smetanova 238, 261 01 Příbram

Tel: +420 311 249 559

e-mail: info@penove-sklo.net

www.penove-sklo.net

 

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií