Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Počet větrných elektráren na moři stále roste

25. 04. 2012 | Tisková zpráva


Větrné elektrárny na pevnině zná dnes prakticky každý. Míst vhodných pro stavbu větrných elektráren je však v řadě evropských států stále méně, a tak je třeba hledat jiná řešení. Umístění větrných elektráren na moře s sebou nese celou řadu výhod oproti zařízením na souši, ačkoli montáž a údržba mohou být na druhou stranu mnohem složitější.

V současnosti je výroba elektřiny z mořského větru doménou evropských zemí, na něž připadá 97 % z celkového množství elektřiny vyrobené tímto způsobem. Největší počet mořských větrných elektráren najdeme ve vodách Velké Británie, dále následuje Dánsko Nizozemí.


Alpha Ventus – první mořská větrná farma v Německu.

Na konci roku 2011 se celková instalovaná kapacita v Evropě, rozložená mezi 53 mořských větrných farem v 10 zemích, blížila 4000 MW. Takto vyrobená elektřina (cca 14 TWh) by v běžném roce měla pokrýt přibližně 0,4 % spotřeby elektřiny v zemích EU. Nové projekty mořských větrných elektráren však stále přibývají, proto se tato čísla mohou v budoucnu ještě výrazně měnit.

E.ON podporuje mořskou větrnou energetiku 

Energetický koncern E.ON se v celosvětovém měřítku výrazně zaměřuje na výstavbu a rozvoj mořských větrných elektráren. Dceřiná společnost E.ON Climate & Renewables dokonce v roce 2011 získala významné ocenění „Platts Global Energy Award“ za přínos pro rozvoj mořské větrné energetiky. Jedním z důvodů získání tohoto ocenění byla rychlost, kdy se během pouhých pěti let společnost E.ON zařadila mezi světově nejvýznamnější firmy, které podporují získávání energie z obnovitelných zdrojů.

Energetická společnost E.ON provozuje v Evropě několik pobřežních větrných farem. Jednou z nich je např. Alpha Ventus, první mořská větrná farma v Německu.

Další informace o větrných elektrárnách na moři naleznete zde.

Tagy: Energie, Aktuálně, EnergiePlus+, Větrná energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií