Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Plynové kotle a změna legislativy - krátké shrnutí, co nás v září čeká

15. 07. 2015 | Michal Doležel


Od 26. září 2015 vstupuje v platnost první soubor požadavků na ekodesign zdrojů tepla dle Nařízení Komise (EU) č. 813/2013. Co to přesně znamená? V praxi hlavně to, že nadále si budete moci koupit s jedinou výjimkou pouze kondenzační plynový kotel. Sezónní energetická účinnost vytápění totiž nadále nesmí být nižší než 86 %. Toho ale nelze s běžným kotlem dosáhnout.

Veškeré plynové kotle vyrobené po 26. září 2015 musí být také označeny energetickým štítkem, jak to je běžné například u ledniček a praček. Po 26. září 2015 se budou dále vyrábět kotle typu B1 (s odvodem spalin do komína) o jmenovitém tepelném výkonu ≤ 10 kW a kombinované kotle typu B1 o jmenovitém tepelném výkonu ≤ 30 kW. Jejich montáž bude vázaná na odtah spalin do společného komína a kotle budou muset mít komínovou klapku. Tato kotle také bude možné instalovat pouze jako náhrada staršího zařízení.

Neznamená to však okamžitý konec prodeje atmosférických kotlů. Výrobci a prodejci budou i nadále vyprodávat skladové zásoby. Zůstat by měla i výroba náhradních dílů, protože řada výrobců dodává své kotle také do zemí mimo EU, kde tyto přísné požadavky neplatí.

Prodej plynových kotlů na podzim - shrnutí:

Kondenzační kotel – v této kategorii k žádné změně nedochází, kondenzační kotle splní požadavek s dostatečnou rezervou

Konvenční kotel typu B1 (s odtahem spalin do komína) – tento kotel dostal v nařízení výjimku, byť jen v omezeném rozsahu. Tyto kotle bude možné montovat pouze jako náhradu stávajícího kotle, který je instalován do společného otevřeného kouřovodu. Do výjimky jsou zařazeny kotle se jmenovitým výkonem do 10 kW včetně (kombikotle do 30kW).

Ostatní konvenční kotle – všechny další konvenční kotle, které nevyhoví podmínkám, nebude možné nadále uvádět na trh. Prodejci budou pouze vyprodávat skladové zásoby.

 

Související články

Tagy: Aktuálně, Vytápění, Vytápění, Plynové kotle

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií