Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Plyn zdražuje kvůli drahé ropě a slabé koruně

01. 06. 2010 | Tisková zpráva


  • Cena ropných derivátů se na jaře dostala téměř na dvouleté maximum, barel ropy stál 80 dolarů
  • Česká měna výrazně ztratila vůči americkému dolaru, s cenou přes 20 korun je nejslabší za posledních 15 měsíců
  • Cena zemního plynu pro domácnosti vzroste od července o 4,9 procenta

Zákazníkům RWE z řad domácností se od 1. července 2010 zvýší ceny zemního plynu v průměru o 4,9 procenta. Do růstu ceny se tak již druhý kvartál negativně odráží oslabování kurzu koruny vůči americkému dolaru a stoupající cena ropy a ropných derivátů na světových trzích.

Do cen zemního plynu pro třetí čtvrtletí letošního roku se negativně promítá výrazné oslabení kurzu českého koruny vůči americkému dolaru. Koruna je v současné době s hodnotou přes 20 korun nejslabší za posledních patnáct měsíců,“ vysvětlil důvody zvýšení ceny zemního plynu obchodní ředitel a člen představenstva RWE Transgas Tomáš Varcop. „Navíc v jarních měsících prudce stoupala cena ropy a ropných derivátů, která se dostala na svá dvacetiměsíční maxima. Barel ropy během jarních měsíců zdražil o více  než 10 dolarů na téměř 80 dolarů,“ dodal.

Měsíční náklady u průměrné domácnosti využívající zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění tak vzrostou zhruba o 100 korun. Domácnosti, která zemní plyn používá pouze k vaření, stoupnou měsíční náklady přibližně o 4 koruny.  Cena zemního plynu se však zvyšuje pro letní měsíce, kdy je spotřeba zákazníků nejnižší z celého roku.

Pražská plynárenská ceny plynu nezmění

Pražská plynárenská nebude zvyšovat domácnostem ve 3. čtvrtletí roku 2010 prodejní ceny zemního plynu a od červnové fakturace bude zhodnocovat přeplatky z vyúčtování spotřeby plynu za dané fakturační období o více než 1%.

Pražská plynárenská, a. s., zásobuje zemním plynem své zákazníky zejména v hlavním městě Praze a v příměstských částech okresů Praha-východ, Praha-západ a Kladno.

 

Tagy: Energie, Aktuálně, Ceny energií

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií