Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Písky z Moravské Sahary nově i základem směsí PROFIMIX

09. 05. 2011 | Tisková zpráva


Pokud nevíte, že i u nás, v České republice, máme poušť, vypravte se do oblasti nazývané Moravská Sahara. Výhled na písečnou pláň si můžete vychutnat při jízdě vlakem mezi stanicemi Rohatec a Bzenec – Přívoz. Tyto křemičité písky z Moravské Sahary však nevytvářejí jen zajímavou kulisu pro prázdninový výlet, ale vynikají vysokou kvalitou a jsou proto využívány pro výrobu stavebních materiálů. Především jsou základem výrobků společnosti KM Beta, která v regionu provozuje již 5 výrobních závodů.

Moravská Sahara se vyznačuje čistotou a kvalitou písků

Moravská Sahara představuje jedinečné území o rozloze asi 6 500 ha, které je svým charakterem a složením podobné nejsušší poušti na světě – asijské Gobi. Zdejší písky jsou nazývány také „váté“, protože jde skutečně o dílo větrů z doby ledové, které „vyvály“ vrstvu deseti až dvaceti metrů písku.

Na ně se později začaly usazovat povodňové vrstvy hlín. Dnes tak v této oblasti dosahuje vrstva písku mocnosti až 30 m! Váté písky se od obvykle používaných písků odlišují svou čistotou a kulatým zrnem, které zajišťuje především omítkám jedinečnou kvalitu.

Písky z Moravské Sahary: Základ nejen systému KMB SENDWIX

Písky z Moravské Sahary jsou základem střešní krytiny KM Beta, vápenopískového zdiva SENDWIX a nově i omítkových a maltových směsí PROFIMIX. Vápenopískové zdicí prvky, základ systému KMB SENDWIX, se vyrábějí z přírodních materiálů, a to ze směsi vápna, křemičitého písku a vody. Po důkladném rozmíchání prochází směs tzv. reaktorem, kde dochází ke zreagování veškerého vzdušného vápna na hydroxid vápenatý. V automatickém lisu se následně vylisuje konečný tvar vápenopískového prvku, který se pak v autoklávu vytvrdí.

Vytvrzování probíhá při 200 °C, vysokém tlaku páry 1,6 MP a po dobu 9 hodin. Výroba je tak zcela ekologická a podléhá přísným firemním kvalitativním normám. Výsledná vysoká objemová hmotnost vápenopískových prvků zaručuje mimořádnou pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn (175, 240 a 290 mm). Volbou užších vápenopískových zdicích materiálů tak lze zvýšit užitnou plochu obytného prostoru asi o 10 %! Z hlediska protipožárních parametrů patří tyto materiály mezi nejlepší volbu pro stavbu.

PROFIMIX: Kvalitní omítky a malty z „české pouště“

Maltové a omítkové směsi PROFIMIX vyrábí nový, nedávno dokončený závod v Bzenci na Hodonínsku. Značka PROFIMIX zastřešuje široký sortiment směsí dle příslušných receptur pro stavební průmysl, balených v pytlích i volně ložených do autocisteren. Portfolio výrobků zahrnuje cementové potěry, lepicí hmoty, stěrkovací hmoty, dále omítkoviny, štukové omítky a tepelně izolační malty a omítky. Součástí servisu společnosti KM Beta je jak technické poradenství, tak bezplatný servis v podobě výpočtu spotřeby materiálu, například zdicích prvků, maltových či omítkových směsí.

Více o materiálech KM Beta se dočtete na www.kmbeta.cz, kde jsou připraveny i pracovní postupy zdění se systémem KMB SENDWIX. S výraznou slevou 20 – 30 % lze výrobky KM Beta zakoupit na e-shopu www.shop.kmbeta.cz.

Související články

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Izolace, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií