Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Permakulturní zahrada pro začátečníky

09. 04. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Permakultura je promyšlený koncept péče o zahradu. Podstatná je harmonie s přírodou. Stále častěji se na našich zahradách potýkáme s různými nemocemi, přemnožením škůdců, odumíráním rostlin, neúrodou následkem sucha či přemokření. To nás stojí peníze i práci. Jde to jinak? Třeba i bez chemie? Odpovědi vám poskytne kurz připravený občanským sdružením Ekodomov.

Kurz se uskuteční o víkendu 16. - 18. 4. 2010 v ekocentru Šárynka v pražských Lysolajích. Účastníci se seznámí s permakulturními principy a vegetačním cyklem v mírném podnebním pásmu. Celá sobota pak bude věnována nárokům rostlin na vodu, světlo, půdu i vzduch a péči o ně. Vše bude doplněno praktickými cvičeními - určování typů stanovišť a půdy, setí, sázení a jiné. Poslední den semináře budou moci účastníci využít k dalšímu prohloubení praktických znalostí a zároveň k rozšíření povědomí o zdrojích informací o permakultuře.

Pátek

  • Permakulturní paradigma - etický a energeticky úsporný design, přírodní sukcese
  • Vegetační cyklus v mírném podnebním pásmu, smíšené kultury rostlin

Sobota

  • Nároky rostliny - voda, světlo, půda, vzduch / Úroda v čase
  • Péče o rostliny - proces/setí, sázení, samovýsevy, mulčování, hnojení, zálivka, péče, sklizeň, uskladnění, zazimování zahrady
  • PRAXE - setí, sázení, vzorky půdy, typy stanovišť,
  • Prezentace - permakulturní strategie pro různé typy pozemků

Neděle

  • Představení možností permakulturní zahrady, zdroje informací, recepty
  • PRAXE - vyhodnocení vzorků půdy, poznávačka rostlin, plevelů a škůdců
  • Zpětná vazba, závěr kurzu

Cena semináře je 1200 Kč (je možné částečně i odpracovat). Více informací hledejte na www.sarynka.cz v sekci „Akce v ekocentru“, kde najdete i informace o dalších kurzech.

Tagy: Aktuálně, Bio, Volný čas

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií