Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Pasivní dům, postavený na veletrhu IBF 2012 v Brně, půjde do dražby

07. 05. 2012 | Tisková zpráva


Veletrh IBF 2012 je za námi a s ním i čtyřdenní stavba pasivního domu. Ten přímo před zraky návštěvníků vyrostl právě na brněnském veletrhu. Akci zajistilo Centrum pasivního domu. Návštěvníci mohli naživo sledovat, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Projektovou dokumentaci měla na starost společnost  H.L.C. s.r.o. a jako hlavní konstrukční materiál byly použity panely NOVATOP. Pasivní dům nyní stojí v Národním stavebním centru. Pokud jste o tuhle zajímavou akci přišli, podívejte se, jak stavba na výstavišti vznikala.  

První den veletrhu na brněnském výstavišti montéři složili nosnou obálku mobilního pasivního domu. Konstrukčním materiálem byly velkoplošné smrkové panely NOVATOP.

Další den byl dům zaizolován, odborníci osadili okna, zaklopili čelní stěnu domku a montovali vzduchotechniku elektroinstalaci.

Následující den byl již domek izolován foukanou celulózou, dřevovláknitými deskami skelnouminerální vlnou. Pro stínění nesmělo chybět namontování venkovních žaluzií. Ve čtvrtek se pak dočkala zateplení konstrukce střešního pláště a fasáda obkladu modřínovými palubkami.

A v pátek se stavba pasivního domku blížila k finále! Skončily práce s obklady, kontaktní omítkou na zadní stěně, ještě zbývalo dotáhnout úpravy v koupelně a namontovat kuchyňskou linku. V domě se objevil i stylový nábytek. Domek byl dokončen za neuvěřitelné čtyři dny. Sobota, tedy poslední den, přinesl už jen finální úklid a dovnitř na návštěvu konečně mohli nedočkaví návštěvníci.

Že jste stavbu pasivního domu nestihli? Nevadí! Domek je k vidění v Brně v Národním stavebním centru. V září najde i svého nového majitele, dům totiž půjde do dražby a jeho cena startuje na jedné koruně.

Související články

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií