Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Odjinud: Nová auta nejsou ekologičtější

07. 01. 2009 | Jan Morkes


Současná „moderní“ likvidace starých a neúsporných aut není ekologická. Uvádí to v článku server Biom. Na pomoc si bere zkoumání německého vědce Dietera Teufela. Podle něj je zdaleka největším ekologickým nákladem výroba samotného automobilu, která spotřebuje 20-30 tisíc tun emisí CO2. Moderní auta tedy možná nabízejí nižší emise na 1 km jízdy, avšak aby se celková bilance vyplatila, musí auto urazit několik desítek až stovek tisíc kilometrů. Nové vozy mají také často vyšší hmotnost a tím i mnohdy vyšší spotřebu. Kdo je tedy více ekologický? Své tvrzení dokazuje na VW Golfu I (spotřeba 4,41 l/100 km) a VW Golfu V (spotřeba 6,33 l/100 km).

Tématu jsme se věnovali v komentáři Okénko Nazeleno: Staré věci nejsou automaticky špatné. Celý článek najdete na serveru Biom. Více o emisních normách Euro najdete zde.

Související články

Tagy: Energie, Doprava, Dům a zahrada, Aktuálně, Hybridy a elektromobily, LPG, Biopaliva, Emise, NazelenoPlus, Technologie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

jasna vechonza07. 01. 2009 17:20
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií