Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Odborníci o podpoře fotovoltaiky v Nové zelené úsporám: Jako začátek dobré, ale doufáme ve zvýšení

23. 10. 2015 | Michal Doležel


V dotačním programu Nová zelená úsporám je pro letošní rok vyčleněno zhruba 52 milionů korun na podporu malých střešních elektráren s výkonem do 10 kW. Podle České fotovoltaické průmyslové asociace tento krok zvýší energetickou soběstačnost zhruba 1200 domů. Odborníci podporu domácí fotovoltaiky vítají, chtěli by však ještě více.

Z celkové sumy je na podporu šetrné energetiky vyčleněno zhruba 10 procent prostředků. „Jde o významnou evoluci dotačního programu, který tak nově aktivně podpoří energetickou soběstačnost domácností. Instalace slunečních elektráren přinesou nové pracovní příležitosti do oboru solární energetiky,“ komentuje novinky dotačního programu ředitelka České fotovoltaické průmyslové asociace Veronika Knoblochová.

V České republice je v současnosti více než 28 tisíc licencovaných fotovoltaických elektráren, přičemž většinou jde o malé instalace do 30 kW výkonu. „Představené schéma podpory chápeme jako test nastavení systému. Věříme, že ministerstvo postupně navýší částku, tak abychom mohli naplno využít potenciál solární energetiky. Instalace solárních elektráren na střechách domů přináší levné opatření s okamžitým efektem úspory elektřiny v rodinném domě,“ uzavírá Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Samotné ministerstvo - zdá se - bere podporu fotovoltaiky v programu nová zelená úsporám jako takový experiment. Jak naznačil na konferenci Smart Energy forum náměstek ministerstva Jak Kříž, podmínky podpory by se mohly za pochodu měnit podle zájmu a dostupnosti finančních prostředků.

Tagy: Energie, Aktuálně, Dotace a úspory, Zelená úsporám

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

https://snaptube-apk.comsnaptube app06. 07. 2016 11:35
https://moviebox.prodownload moviebox06. 07. 2016 11:35
https://itubeapp.netdownload itube06. 07. 2016 11:35
https://snaptube-apk.comdownload snaptube06. 07. 2016 15:03
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií