Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Novým ministrem životního prostředí se stal Jakub Šebesta

22. 03. 2010 | Tisková zpráva


Prezident České republiky Václav Klaus dnes na návrh předsedy vlády Jana Fischera pověřil ministra zemědělství Jakuba Šebestu vedením Ministerstva životního prostředí. Premiér Fischer, který právě uvedl ministra Šebestu slavnostně do funkce při této příležitosti řekl:

"Děkuji bývalému ministrovi životního prostředí Janu Dusíkovi za jeho přínosné působení ve vládním týmu. V době blížících se voleb jsem navrhl prezidentu Klausovi logické řešení, aby pověřil ministra zemědělství Jakuba Šebestu také vedením resortu životního prostředí a věřím, že tuto funkci manažersky i odborně úspěšně zvládne."

"Resorty životního prostředí a zemědělství jsou si svou agendou poměrně blízké a mohu říci, že jsme vždy hledali a nacházeli přijatelný konsensus. V nedávné minulosti šlo například o schválení důležité novely vodního zákona.  Při svém krátkém působení na MŽP se budu snažit maximálně využívat zkušeností jeho odborníků a věřím, že naše společná práce bude mít dobré výsledky," řekl ministr životního prostředí Jakub Šebesta při příležitosti jeho slavnostního uvedení do nové funkce. 

Jan Dusík poděkoval panu premiérovi za možnost pracovat v jeho týmu, přivítal pana ministra Šebestu a popřál mu hodně úspěchů v nové funkci.

Jakub Šebesta se narodil v roce 1948 v Krumvíři. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně a pracoval ve Státní zemědělské a potravinářské inspekci v Brně, nejprve jako ředitel krajského inspektorátu, od roku 1992 do roku 2009 jako její ústřední ředitel. Od 8. května 2009 je ministrem zemědělství.

Ministr Šebesta je členem správní a vědecké rady Mendelovy univerzity; vědecké rady Veterinární a farmaceutické univerzity; dozorčí rady Výzkumného ústavu veterinárního lékařství; dozorčí rady Vinařského fondu ČR a členem společnosti VINEXPO.


Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií