Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Nový zákon o odpadech musí počkat na novou vládu

10. 09. 2009 | redakce Nazeleno.cz


Nový zákon o odpadech i novela o obalech a zálohování musí počkat na novou vládu. MŽP se podle svého vyjádření rozhodně nechystá ve funkčním období této vlády předkládat ani jeden z uvedených předpisů ke schválení vládě.

Nový zákon o odpadech

Ministerstvo životního prostředí připravilo návrh nového zákona o odpadech, který letos v únoru předložilo veřejné diskusi. Nový zákon o odpadech by měl nahradit současný, již sedmnáctkrát novelizovaný zákon, který je podle resortu životního prostředí nedostatečný. Jedním z hlavních cílů nového zákona je zvýšit do roku 2020 množství recyklovaného odpadu na dvojnásobek. Změnit by se měly také poplatky za odpad (více k novému zákonu o odpadech zde).

Více o odpadech na Nazeleno

   – Nový zákon o odpadech

   – Bioodpad

   – Jak jsme na tom s tříděním odpadů?

   – Spalování odpadu: výroba tepla a elektřiny

 

MŽP přijalo k návrhu nového zákona o odpadech celou řadu připomínek. Legislativní proces poté přerušila výměna vlády. MŽP a ministr životního prostředí Ladislav Miko využili nastalé situace, kdy není smysluplné předkládat ke schválení nové zákony, protože by je současný parlament nestihl projednat, k pokračování diskuse o sporných částech návrhu odpadového zákona se všemi partnery v odpadovém hospodářství: obcemi, kraji, podnikatelskou sférou i nevládními organizacemi. MŽP sezvalo proto všechny partnery ke kulatým stolům, u nichž tato diskuse právě probíhá. Cílem ministerstva je předat novému povolebnímu vedení MŽP nový návrh v situaci, když již budou všechny sporné body vydiskutovány.

Novela zákona o obalech a zálohování

Současně se také chystá novela zákona o obalech a zálohování. V této novele by se měl objevit záměr zavést zálohování některých nápojových obalů (PET lahve a plechovky). Tento záměr není ničím novým, jde o téma, s nímž MŽP přišlo již před více než dvěma lety. Podle MŽP má prioritu nový zákon o odpadech. Teprve po vydiskutování jeho finální podoby může začít debata o případné novelizaci obalového zákona.

Související články

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Odpady

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií