Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Nová zelená úsporám bude pokračovat, k dispozici bude 27 miliard korun

07. 11. 2013 | redakce Nazeleno.cz


Vláda včera schválila pokračování dotačního programu Nová zelená úsporám. Ten poběží do roku 2020 a na dotacích bude rozděleno celkem 27 miliard korun. Dotace budou v prvních letech i nadále určeny hlavně pro zateplení rodinných domů. O možnostech čerpání státní podpory na zateplení bytových domů a veřejných staveb bude rozhodnuto po roce 2015.

Zdá se, že politici začali dotační program Nová zelená úsporám, jehož cílem je podpora snižování energetické náročnosti staveb, brát vážně. Premiér v demisi Jiří Rusnok podle vyjádření ČTK sdělil, že program má "pozitivní synergie na hospodářství a zaměstnanost". Kromě rozhodnutí o pokračování Nové zelené úsporám je dobrou zprávou také sladění tohoto programu s unijním dotačním programem JESSICA, z něhož jsou v ČR financovány dotace na zateplení bytových domů. Právě sladění obou programů bylo příčinou sporu Ministerstva životního prostředí a Ministerstva pro místní rozvoj, který nejspíš také zpozdil start Nové zelené úsporám. S evropských peněz totiž nemohou být podporované dva podobné dotační programy. Úředníci obou ministerstev se proto dohodli, že Nová zelená úsporám zatím do roku 2015 nebude podporovat bytové domy a objekty veřejné služby.

Pokračování programu Nová zelená úsporám by mělo mít pozitivní vliv na českou ekonomiku. "Program z jedné investované koruny přinese zpět do našeho hospodářství minimálně tři další koruny, jak prokázala praxe Programu Zelená úsporám," uvedl například ministr životního prostředí Tomáš Podivínský. Dlouhodobé fungování programu by mělo zejména v segmentu energetických úspor zajistit potřebnou stabilitu a předvídatelnost trhu. Program Nová zelená úsporám by se také mohl stát atraktivnější pro ty firmy a dodavatele, kteří se zapojením dosud váhaly.

 

Související články

Tagy: Aktuálně, Dotace a úspory, Zelená úsporám, Bytové domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií