Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Nová sádrokartonová deska RigiStabil zjednodušuje pokládku podlah

17. 02. 2017 | redakce Nazeleno.cz


Společnost Rigips zdokonalila svou desku RigiStabil, která slouží pro tvorbu suchých podlah. Zatím co dosud bylo nutné desky na podlahu skládat a lepit na sebe ve dvou vrstvách, nové dílce RigiStabil E25 umožňují pokládku pouze v jedné vrstvě. Jedná se totiž o dvě desky o tloušťce 12,5 mm slepené k sobě a opatřené polodrážkou. Novinka by podle výrobce měla pokládku suchých podlah zásadním způsobem zrychlit a zjednodušit.

Podlahu zvládne položit i jeden člověk

Pro zvýšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce RigiStabil E25 doplněny podkladní izolační vrstvou (suchý vyrovnávací podsyp, dřevovláknitá deska, stabilizovaný polystyren, minerální izolace). Podlahy RigiStabil jsou vhodné i pro instalaci teplovodního či elektrického podlahového topení.

Výhody suchých podlah:

  • Nízká hmotnost,
  • rychlý postup stavby (bez dlouhých technologických přestávek),
  • suchý proces výstavby (bez zanášení vlhkosti do stávajících konstrukcí),
  • snadná opravitelnost povrchů,
  • rovinnost konstrukcí,
  • neprůzvučnost,
  • ekonomická efektivita,
  • snadná aplikace podlahového vytápění.

Dílce RigiStabil E25 se vyznačují vysokou odolností a nízkou hmotností. Díky svým vlastnostem přinášejí podlahové dílce RigiStabil E25 ještě jednu podstatnou výhodu - jde o materiál, který lze charakterizovat jako „one-man materiál“. Montáž i manipulaci s ním totiž zvládne bez další pomoci pouze jeden člověk.

Zdroj: Rigips

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Stavební materiál, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií