Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Největší solární park je ve Strašicích: Co je zde k vidění?

12. 06. 2010 | Jana Poncarová


Fotovoltaika je v kurzu a není již nic neobvyklého, když zahlédneme solární panely na střeše rodinných domů nebo velké fotovoltaické instalace na loukách. Pokud vás solární technologie zajímají a rádi byste se s ní blíže seznámili, můžete se vydat do Strašic na Rokycansku. V květnu zde byl otevřen údajně největší solární park na světě, jenž je přístupný veřejnosti.


Koncentrátory - zrcadlové panely, které sledují slunce. Foto: autorka

Solární park vybudovala společnost American Solar Way v areálu bývalých kasáren. Park má maximální výkon 3 MW a je zde k vidění na 20 různých fotovoltaických technologií s možností sledování aktuálních dat.


V solárním parku jsou k vidění nejrůznější solární technologie. Foto: autorka

Hned na začátku expozice jsou tzv. koncentrátory – zrcadlové panely, které sledují slunce. Jedná se o koncentrátory Traxle od českých vynálezců. K vidění je také největší sledovač slunce Titan, který má výkon 33 kW. Trackery sledují pohyb slunce po obloze a tím udržují co nejideálnější polohu fotovoltaických panelů vůči slunci. Najdeme zde i ukázky solárních instalací pro rodinné domy nebo pozemní fotovoltaické instalace.

Návštěvníci si mohou solární park projít a podívat se na naměřená aktuální data. Provozovatelé zájemců slibují i výpočty výkonu solárních soustav nebo nosnosti střechy.

Co je ještě v solárním parku k vidění?


Fotovoltaický panel. Foto: autorka


Pozemní instalace: Foto: autorka


Chvílemi solární park připomíná staveniště. Foto: autorka


Koncentrátory se natáčejí za sluncem a udržují fotovoltaické panely v optimální poloze vůči slunci. Foto: autorka

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií