Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Na veletrhu IBF se bude stavět naživo pasivní dřevostavba

16. 04. 2012 | Tisková zpráva


Stavební reality show bude probíhat od 24. do 28. dubna v pavilonu V na brněnském výstavišti.

Bojíte se složitých technologií a náročnosti pasivní stavby? Vaše obavy rozptýlíme. Budeme stavět pasivní dům přímo před zraky návštěvníků. Stavební reality show pořádá Centrum pasivního domu NOVATOP bude u toho.


Stavební systém NOVATOP.

Mezinárodní stavební veletrh IBF bude letos opravdu stavební. Chystá se unikátní projekt stavby pasivního domu „na vlastní oči“. Od 24. do 28. dubna bude růst pod rukama profesionálů plně funkční mobilní pasivní dům. Stavbou domu a jeho klíčovými momenty provedou návštěvníky zkušení odborníci, kteří navrhují, staví anebo dodávají komponenty pro stavbu budov v pasivním standardu. Chystaná stavební reality show si jistě najde své diváky nejen z řad laiků, ale i odborníků. Nabídne ojedinělou příležitost, jak na vlastní oči vidět např. správné osazení oken nebo práci s několika druhy izolací a celou řadu dalších procesů.
„Cílem této akce je ukázat široké veřejnosti, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Stačí rozumět základním pravidlům a dodržovat je a pak samozřejmě volit správné a prověřené dodavatele. Všichni členové CPD, které návštěvníci uvidí přímo v akci, tuto garanci profesionality nabízí,“ říká za pořadatele Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu.

Stavbu pasivního domu doplní ve čtvrtek 26. dubna 2012 přednášky o trendech v energeticky úsporném stavění, které se uskuteční v Kongresovém centru. Speciální pozornost bude věnována i rekonstrukcím budov. Návštěvníci se tak budou moci přesvědčit o tom, že pasivní dům nemusí být nutně jen novostavba. Na závěr programu se pak o své zkušenosti podělí také majitelé pasivních domů. Na stánku CPD bude navíc probíhat poradenství o pasivních domech. Podle plánu by postavená pasivní buňka měla být na podzim vydražena.


Vizualizace mobilní pasivní dřevostavby.

Na stavbě mobilního pasivního domu se kromě CPD budou podílet i mnozí členové. Hlavním zpracovatelem projektové dokumentace je společnost H.L.C. s.r.o. a hlavním dodavatelem konstrukčního materiálu je NOVATOP.

A proč právě konstrukce NOVATOP? Protože právě tento stavební systém z velkoformátových panelů z vrstveného masivního dřeva nabízí vysoce efektivní řešení pro pasivní dřevostavby. Zdárný průběh realizace a zejména pak správné fungování dřevostavby je totiž závislé na přesnosti a důsledném provedení všech konstrukčních detailů, s čímž jde ruku v ruce i celkový počet montážních spojů na stavbě. Obojí má zásadní vliv na vzduchotěsnost, která je zásadním kritériem pro pasivní a energeticky úsporné domy. „Panely NOVATOP jsou vyráběné s přesností na dvě desetiny milimetru!  Výsledky měření vzduchotěsnosti přímo z praxe to potvrzují. Testy vzduchotěsnosti (Blowerdoor testy), které se na stavbách prováděly, dosahovaly hodnot i 0,14 h-1, což je daleko pod hranicí požadované normy, která je pro pasivní domy stanovena na 0,6,“ vysvětluje produktový specialista Ing. Josef Mynář a dodává: „A navíc všechny panely NOVATOP jsou plošně neprůvzdušné (vzduchotěsné), stěnové panely SOLID dokonce už při tloušťce 62 mm! Zásluhou těchto vlastností lze velmi snadno vytvořit vzduchotěsnou obálku i bez foliových parozábran, čímž odpadá jedno z nejvíce problematických míst při montáži dřevostaveb.“ Konstrukce bez foliových parozábran zůstává zároveň difuzně otevřená. Obvodový plášť pak musí být navržen s ohledem na difuzní odpory jednotlivých vrstev tak, aby se rosný bod nacházel co nejblíže exteriéru při různých typech izolací.


Interiér mobilního domku.

Významným a v současné době stále zanedbávaným faktorem ovlivňujícím tepelnou pohodu uvnitř dřevostavby v létě je tzv. fázový posun teplotního kmitu. Jedná se o vlastnost konstrukce, která zpomaluje vliv působení extrémních teplot vyvolaných slunečním zářením. Působením slunce se povrch obvodového pláště budovy ohřívá a zvýšení teploty materiálu se šíří směrem k interiéru. Fázový posun je doba, za kterou se změna teploty na vnějším povrchu konstrukce projeví v interiéru. Fázový posun masivních panelů NOVATOP je dle tloušťek v rozmezí 3 až 7 hodin. V kombinaci s dřevovláknitou izolací může dosahovat až 15 hodin, čímž se zajistí příjemné vnitřní klima i v těch nejtropičtějších letních dnech.

Volba systému NOVATOP má pro stavebníky velmi zásadní dopad na zkrácení všech stavebních procesů - nabízí rychlou, přesnou a jednoduchou montážNOVATOP přijíždí na stavbu jako kusy stavebnice a hrubá stavba rodinného domu může být už za jeden den pod střechou. Stavět se dá v každé roční době a za každého počasí. Všechny komponenty se vyrábí v České republice, systém byl vyvinut a ověřen ve Švýcarsku.  Výrobní proces splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací vč. „Natureplus“.

Více informací na www.novatop.system.cz.

 

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií