Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Na elektřinu z fotovoltaiky budeme v roce 2011 přispívat 370 Kč/MWh

29. 12. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Zdražování elektřiny je již několik měsíců velkým tématem. Po vládním zásahu a zavedení tzv. solární daně je jisté, že elektřina v roce 2011 nezdraží o více než 4,6 %. Umožní to novela zákona o výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes konečně vydal nové cenové rozhodnutí č. 6/2010 účinné od 1. ledna 2011, které počítá s nižším příspěvkem na elektřinu z obnovitelných zdrojů. Domácnosti tak nebudou na každou odebranou megawatthodinu doplácet 578 korun, ale „pouze“ 370 korun. Díky tomu poklesne cena regulované složky elektřiny a domácnosti tak budou za elektřinu platit méně, než se očekávalo v případě, že by novela zákona přijata nebyla.

11,7 miliard korun na obnovitelné zdroje

ERÚ vydáním nového cenového rozhodnutí reaguje na dnes vydané vládní nařízení č. 418/ 2010 Sb., kterým vláda stanovila pro rok 2011 limit prostředků ze státního rozpočtu pro poskytnutí dotace na úhradu vícenákladů spojených s podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů ve výši 11,7 miliard korun.

Vydáním nového cenového nařízení je tak s konečnou platnosti potvrzeno, že elektřina pro domácnosti v roce 2011 nezdraží o více než zmiňovaných 4,6 %.


Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika, Ceny energií

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií