Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ministr Dusík rezignoval: Důvodem je elektrárna Prunéřov

19. 03. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Ministr životního prostředí Jan Dusík včera oznámil svoji rezignaci. Důvodem je modernizace elektrárny Prunéřov, jejímž vlastníkem je energetická společnost ČEZ. Dusík se měl rozhodnout, zda podpoří návrh ČEZ na rekonstrukci Prunéřova, nebo bude prosazovat dražší obnovu elektrárny, která odpovídá nejlepším dostupným technologiím a je šetrnější k životnímu prostředí.

Posudek na rekonstrukci Prunéřova, který vypracovala norská společnost DNV, ale nebyl podle Dusíka jednoznačný, a proto vyžadoval pro rozhodnutí o osudu elektrárny více času, než mu chtěl dopřát premiér Jan Fischer.

"Studie DNV k obnově elektrárny Prunéřov společností ČEZ pro mne představuje závazek, abych vyzval ČEZ k předložení varianty s účinnější technologií a pro případ, že není připraven ji realizovat, předložit návrh konkrétních kompenzačních opatření ke snížení emisí CO2. Toto mé rozhodnutí jsem dnes odpoledne prezentoval premiérovi Janu Fischerovi. Premiér mé rozhodnutí neakceptoval a požádal mne o bezodkladné vydání stanoviska EIA. Nejsem vnitřně přesvědčen, že v situaci, ve které se nachází proces EIA, je nyní možné s čistým svědomím vydat kladné či záporné stanovisko. Proto jsem se rozhodl rezignovat na post ministra životního prostředí," uvedl Dusík ke své rezignaci.  

Paradoxně ale mohl Dusík společnosti ČEZ nahrát. O osudu Prunéřova bude nyní rozhodovat nový ministr, kterého jmenuje Jan Fischer. Premiér se přitom netají tím, že by rád zahájil rekonstrukci Prunéřova co nejdříve, aby byly vytvořeny nové zakázky pro firmy, které by mohly oživit ekonomiku.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií