Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: MF Dnes: ČEZ zlevní elektřinu. Kdy? Až příští rok

17. 02. 2009 | Jan Morkes


Hlavní zpráva dnešního vydání deníku MF Dnes hlásá, že ČEZ výrazným způsobem zlevní elektřinu. Podle informací listu by díky poklesu cen na burzách mohlo jít o šesti- až třináctiprocentní zlevnění (pro připomenutí - elektřina pro rok 2009 zdražila o 9-16 %). Jelikož ceny elektřiny jsou stanovované dopředu, není příliš jasné, zdali by se zlevnění mohlo odrazit ještě na letošních cenách elektřiny.

Podle MF Dnes společnost ČEZ představí v nejbližších dnech speciální produkt, který umožní zákazníkovi zafixovat si cenu podle aktuálního vývoje na burze. Uživatel se sám v roce 2009 rozhodne, kdy si cenu „zafixuje“ a její výši pak bude platit v celém roce 2010. Celkovou cenu za elektřinu ale ovlivňuje více složek (viz náš podrobný článek). Navíc cenu může negativně ovlivnit klesající kurz koruny vůči euru.

ČEZ každopádně situaci ještě nekomentoval a žádnou novou nabídku nepředstavil. Jasné také není, jak by reagovali ostatní distributoři elektrické energie, společnosti E.On a Pražská energetika.

Téma: Elektřina v roce 2009

   – Základní ceny ČEZ, PRE a E.On

   – Zelené bonusy a výkupní ceny klesají

   – Dosavadní tarify s fixací cen

   – Komentář ČEZ: Proč elektřina zdražuje?

   – Kolik ušetříte při změně dodavatele elektřiny?

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Ze světa, Události, Aktuálně, Energetika, Vytápění, NazelenoPlus, Komentáře, Bydlení, Úsporné spotřebiče, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií