Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Malé vodní elektrárny vyrábí ekologickou energii

05. 04. 2012 | Tisková zpráva


Věděli jste, že polovina elektřiny z obnovitelných zdrojů se u nás vyrobí ve vodních elektrárnách? A že téměř polovina takto vyrobené energie připadá na malé vodní elektrárny?

Malé vodní elektrárny , tedy s výkonem do 10 MW, resp. do 5 MW podle terminologie Unie u nás početně převažují nad elektrárnami s většími výkony. Geografická poloha České republiky na evropském rozvodí, kde pramení mnoho vodních toků, poskytuje ideální podmínky pro výrobu energie v malých vodních elektrárnách. Na našem území najdeme asi 1400 malých vodních elektráren.


Pohled na hráz Vranovské přehrady.

Malé vodní elektrárny jsou výhodné pro stabilitu elektrizační soustavy, protože jsou plošně rozloženy po celém území naší republiky a jako decentralizovaný zdroj neohrožují elektrickou síť přetížením.

Energetická společnost E.ON provozuje několik vodních elektráren

Ve vodních elektrárnách provozovaných energetickou společností E.ON se průměrně v součtu každoročně vyrobí 52 GWh elektrické energie. Jsou to vodní elektrárny Vír I, Vír II, Soběnov, Písek, Znojmo Vranov nad Dyjí.


Soběnov je obnovená vodní elektrárna s dlouhou tradicí.

Ve Vranově bylo v roce 2011 otevřeno informační centrum, které přináší mnoho zajímavých informací o vodní energetice a zároveň návštěvníkům umožní prohlídku samotného nitra vranovské vodní elektrárny. V letošním roce zde byla také nově uvedena do provozu další malá vodní elektrárna Vranov 3.

Více informací o vodních elektrárnách provozovaných energetickou společností E.ON najdete zde.

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, EnergiePlus+

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií