Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Loď, kterou vyrobili z PET lahví, vypluje na moře

24. 03. 2010 | redakce Nazeleno.cz


David Rothshild ze slavné rodiny bankéře, Josian a Olav Heyerdahlovi, potomci legendárního plavce na rákosovém voru Kon Tiki a další nadšenci pro ekologii vyplují koncem března na moře se svou lodí Plastiki, která je vyrobená z PET lahví.


Loď Plastiki je vyrobená z PET láhví

Netradiční loď námořníci pokřtili v březnu, ale čtyřměsíční výpravu měl jednatřicetiletý Rothsild naplánovanou už v létě minulého roku. Během příprav tak tým dokázal přilákat sponzory i pozornost médií. Právě to je totiž smyslem celé akce – upozornit na problém s plastovými lahvemi. Ročně se totiž vyrobí až 260 milionů tun plastu a jen jedna z každých pěti je recyklována.

Podle původních plánů měla být loď vyrobena jen z PET lahví, pak se ale ukázalo, že by plavba nebyla bezpečná. Nakonec musela skupina naplnit lahve oxidem uhličitým a slepit je novým lepidlem na bázi oříšků kešú a cukru. Kostra lodi je z upraveného polyetylentereftalátu, který je ve vodě stabilnější, ale recyklovatelný.

Více o lodi vyrobené z PET láhví čtěte zde.

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie, Odpady

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií