Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Letní škola přírodního stavitelství startuje v červenci

01. 05. 2015 | redakce Nazeleno.cz


Ekovesnice o.s. zve všechny příznivce přírodního stavitelství, soběstačnosti a udržitelného způsobu života na praktický workshop „Letní školu přírodního stavitelství s Petrem Skořepou“, který se koná ve dvou termínech od 3.-13.7. a 24.7.-3.8.2015. Jde o intenzivních 10 dní teorie i praxe v krásném prostředí vznikající ekoosady Bílé Karpaty na pomezí Moravy a Slovenska. Jedná se o spojení teoretických seminářů "Přírodní stavitelství" a "Cesta soběstačnosti" s praktickým workshopem "Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků", které Ekovesnice pořádá v průběhu roku.

Akce je vhodná zejména nejen pro zájemce, kteří si chtějí stavět slaměnohliněný dům svépomocí, ale také pro řemeslníky a budoucí stavitele, kteří se chtějí stavbami z hlíny a slámy zabývat profesionálně. Absolventi mohou po skončení zažádat o certifikát „Absolvent semináře komplexní výuky baubiologie a přírodního stavitelství. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, doporučení, návody, odkazy, seznam dodavatelů a ještě mnohem více informací a videí k domácímu použití a samostudiu na přehledném DVD.

Od teorie po praxi

V prvních 6 dnech se účastníci budou zabývat hlavně teorií, ale protože informací je opravdu hodně, poslech se bude prolínat s praktickými ukázkami a menší praxí. Následující 4 dny jsou pak koncipovány jako praktická výuka zážitkovou formou, při které se bude tvořit to, o čem jsme se dozvěděli v teorii.

Program je vždy přizpůsoben dle počasí a účastníci si vybírají dle svého zájmu, co chtějí naučit v praxi. Účastníci si tak mohou prakticky vyzkoušet přípravu a aplikaci hliněných omítek, výrobu hliněných cihel a stavění z nich, povrchové úpravy hliněných omítek, jejich barvení a různé dekorační techniky, správné skládání balíků slámy a další činnosti dle aktuální potřeby.

Účastníci se seznámí také se solární parabolou, větrnou elektrárnou a čerpadlem, zapojením TEG- elektřiny z kamen, vermikompostérem, malou bioplynovou stanicí, kořenovou čistírnou a dalšími užitečnými zařízeními. Večery pak patří společnému posezení u ohně, sdílení, povídání, zpěvu, bubnování apod.

Lektorem je Petr Skořepa, stavitel a popularizátor domů ze dřeva a hlíny.

Více na www.ekovesnice.cz

Související články

Tagy: Dům a zahrada, Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Stavební materiál, Ekozahrady a permakultura

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií