Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Lehká krytina pro starobylý dům

04. 04. 2011 | Tisková zpráva


Rodinný dům, který se nachází v malebném prostředí Vysočiny v obci Svratka, prošel v roce 2007 kompletní rekonstrukcí. Vzhledem k charakteru původní krytiny a stáří krovu bylo nutné použít krytinu lehkou, která by nezatížila krov a svým vzhledem korespondovala s charakterem domu a okolím.

Investor společně s architektem dospěli k jednoznačnému závěru v podobě krytiny Lindab Topline. Zvolená krytina Lindab Topline splňuje nejen tyto požadavky, ale zároveň nabízí dlouhou životnost a stoprocentní ochranu domu v náročných klimatických podmínkách Vysočiny.

Za týden pod novou střechou

Velkoformátová krytina Lindab s minimálním počtem spár a nízkou hmotností 5 kg/m2 velmi dobře odolává přívalům sněhu v zimních měsících. Hladký povrch krytiny nezadržuje velké množství sněhové vrstvy na střešní ploše a nedochází tak k nadměrnému zatížení krovu. Realizace nové střechy trvala 8 dní, a to včetně odstranění původního eternitu, sanace krovu a následné pokládky krytiny nové.

Samotné položení krytiny Lindab Topline proběhlo ve velmi krátkém čase. Tato krytina je vyráběna přímo na míru krovu a pokládá se v celistvých pásech dlouhých až 6 m. Díky tomu samotné položení krytiny zabralo pouhé dva dny.

Kompletace na míru

Vzhledem k tomu, že se původní půdní prostor, který byl nevytápěný, změnil v obytné podkroví, bylo nutné vyřešit zateplení a správnou skladbu střešního pláště. Pronikání vzdušné vlhkosti do tepelné izolace zabraňuje kontaktní difúzní folie. Mezi krytinou a folií byla vytvořená větraná mezera výšky 4 cm, která při daném sklonu střechy a délce krokve spolehlivě odvětrá podstřešní prostor.

Veškeré oplechování a klempířské prvky byly vyrobeny až v průběhu realizace, aby přesně sedly na tvar střechy. Pro tyto prvky byl použit stejný plech jako pro výrobu krytiny. Výsledný vzhled tak působí velmi kompaktním dojmem. Místo klasických střešních oken, které by se k této chaloupce moc nehodily, byly vestavěny vikýře. V místě vikýřů vzniklo úžlabí, které sice není příliš ideální pro sněhové oblasti, ale díky použité krytině nehrozí v jeho okolí vytrhávání tašek vlivem náporu sněhu.

Bezúdržbové okapy lze na zimu demontovat

Součástí rekonstrukce byla výměna původního okapového systému z pozinkovaného plechu, který majitel pravidelně natíral. I přesto, že okapy nebyly  v úplně špatném stavu, rozhodli se majitelé pro výměnu, a to především vzhledem k jejich požadavku na bezúdržbovost. V tomto případě byla volba jasná a sice okapový systém Lindab Rainline, který investor použil již před několika lety na své chatě a je s ním naprosto spokojený.

Podokapní žlaby jsou zapuštěny o něco více pod okapovou hranu tak, aby je sjíždějící sníh nepoškodil. Nabízela se zde i možnost použít sněhové zábrany z řady Lindab Protectline. Majitel domu ovšem preferoval spíše variantu nechat sjíždění tajícího sněhu volnou cestu. Pokud by, i přes zapuštění žlabů, hrozilo při zvlášť bohaté sněhové nadílce nebezpečí poškození okapů, naskýtá se možnost okapový systém na zimu demontovat a na jaře opět jednoduše osadit.

Lindab Rainline je stavebnicový systém a nabízí tak zákazníkovi další alternativu, jak okapy ochránit před náporem sněhu!

Stručný přehled výrobních řad Lindab:

  • Lehké taškové tabule Lindab
  • Okapový systém Lindab Rainline
  • Zastřešení plochých střech systémem Lindab Roof
  • Trapézové plechy Lindab Coverline
  • Drážková krytina Lindab Seamline
  • Bezpečnostní prvky střech Lindab Protectline, Safety

Autor textu: Marek Dítě, produktový manažer firmy Lindab s.r.o.
Autor fotografií: Pavel Matoušek
Zdroj: Lindab

Více o produktech a službách firmy Lindab: www.lindabstrechy.cz; www.lindab.cz

Kontakt:

Lindab s.r.o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00 Praha 6 – Ruzyně
Tel.: +420 233 107 200, Fax: +420 233 107 250
E-mail:  info@lindab.cz

Související články

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií