Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Kotel VIADRUS vhodný pro kotlíkové dotace

09. 12. 2015 | redakce Nazeleno.cz


Kotel pracuje v automatickém režimu doplňování paliva do komory hořáku, což zajišťuje šnekový podavač. Zásobník paliva dodává výrobce jako součást kotle a to ve volitelném objemu 269 nebo 528 litrů, s možností umístění vlevo nebo vpravo. Větší zásobník vystačí kotli téměř na 60 hodin nepřetržitého provozu při plném výkonu, menší varianta přibližně polovinu této doby, což v praxi znamená nutnost doplňovat palivo zhruba jednou za tři dny. VIADRUS A3W s menším zásobníkem zabere v kotelně pouze 1,3 čtverečního metru podlahové plochy, soustava je tak vhodná i pro menší kotelny rodinných domů.

Kotel vyniká nejen vysokou účinností spalování, ale také jednoduchou obsluhou. Ta se sestává pouze z dosypávání paliva do zásobníku a vybírání popela. Při běžném provozu tak kotel vyžaduje zásah obsluhy přibližně obden. Pokud je kotel v útlumu, automatický provoz udržuje minimální plamen a kotel tak není třeba denně zapalovat. V kotli je možné spalovat uhlí nebo dřevní pelety, pro změnu paliva se pouze přenastaví regulace řídící jednotky. Kotel má pojistku proti prohoření paliva do zásobníku nebo proti přehřátí. Řídící jednotka doplňuje palivo přesně podle požadovaného výkonu.

Cena kotle začíná na částce 80 000 Kč, za možnost ovládat kotel prostřednictvím mobilního telefonu nebo webového rozhraní si zákazníci připlatí dalších 10 000 Kč. Kotel je zařazen do programu kotlíkových dotací, které mohou pokrýt až 80 % nákladů. VIADRUS A3W je moderní kotel pro náročné uživatele, díky kotlíkovým dotacím se však stává široce dostupným.

Zdroj a foto: Viadrus

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Vytápění, Biomasa

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií