Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Katastrofa v japonské jaderné elektrárně: Ceny elektřiny jdou nahoru

17. 03. 2011 | magazín Ceny energie


Po katastrofě japonské jaderné elektrárny Fukušima vypukla v Evropě panika. Jak informovaly servery idnes.cz a ihned.cz, Německo se včera rozhodlo odstavit 7 starších jaderných reaktorů – prozatím na 3 měsíce. Tento krok vedl k razantnímu nárůstu cen elektřinyv celé Evropě. Například v Německu zdražila elektřina, kterou výrobci dodají v dubnu, o téměř 18 %! Jak to vypadá s cenami elektřiny pro české domácnosti?

Elektřina pro domácnosti zatím nezdraží

Cena elektřiny na pražské burze také výrazně vzrostla – od pátku 11.3., kdy Japonsko postihlo zemětřesení a vlna tsunami, a zejména po rozhodnutí Německa odstavit jaderné reaktory, zdražila elektřina pro roky 2012 a 2013 o téměř 10 %. Většina domácností má však ceny elektřiny stanovené až do konce roku 2011, takže zatím s nimi dodavatelé hýbat nebudou. Odborníci ale odhadují, že pokud tento stav bude trvat delší dobu, vyšší ceny elektřiny se s největší pravděpodobností v cenách pro domácnosti pro příští rok projeví.

Jak rostou ceny elektřiny na burzách

  • Od pátku 11.3., kdy došlo v Japonsku ke katastrofě, vzrostly ceny elektřiny o téměř 28 %
  • V úterý 15.3. již byla cena elektřiny na burzách za 1 570 Kč/MWh, což je nejvyšší jednodenní nárůst od roku 2003
  • K růstu cen elektřiny přispívají i vysoké ceny uhlí a plynu

 

Někteří analytici se však domnívají, že cena elektřiny skokově roste jen kvůli momentálnímu souběhu okolností. Podle nich se situace postupně uklidní a ceny se vrátí na původní úroveň. To by znamenalo, že domácnosti v příštím roce nepocítí žádný citelný nárůst v účtech za elektřinu.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Jaderná energie, Ceny energií

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií