Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Kalkulačka: Kolik ušetříte při jízdě na CNG?

29. 06. 2012 | Portál EnergiePlus+


Ceny benzínu a nafty stále rostou. Rádi byste při provozu vašeho automobilu ušetřili? Uvažujete o změně paliva? Věděli jste, že přechodem na stlačený zemní plyn - CNG ušetříte přibližně polovinu výdajů za benzín a až třetinu za naftu?

Stlačený zemní plyn - CNG je levnější a ekologičtější alternativa benzínu nebo nafty. Navíc je toto palivo velice bezpečné a léty prověřené. Pomocí CNG kalkulačky můžete snadno spočítat, kolik byste s CNG ušetřili právě vy.

Kalkulačka CNG pomůže spočítat výši úspory

Kalkulačka je přizpůsobena pro výpočet úspory pro osobní automobily, dodávky, ale i nákladní vozidla. Po zadání potřebných parametrů (roční počet ujetých kilometrů, aktuální spotřeba benzínu nebo nafty, cena za litr vašeho běžného paliva) se rychle dozvíte, kolik vám ročně přechod na stlačený zemní plyn - CNG uspoří.


CNG_stanice.jpg: Plnicí stanice CNG v Úpici.

Přestavba nebo nové auto na CNG?

Pokud si chcete pořídit automobil využívající stlačený zemní plyn, potom je nejvýhodnější zakoupit si jej v tomto provedení přímo z výroby. Přestavba stávajícího vozidla je však také možná, přináší s sebou ale určité nevýhody, zejména zmenšení zavazadlového prostoru.

Kolik vozů na CNG jezdí v ČR?

V současné době jezdí v Česku asi 3,8 tisíce CNG vozidel, z čehož je přes 3,4 tisíce osobních a dodávkových vozidel, skoro 370 autobusů a asi 45 komunálních vozů. V roce 2011 se počet CNG vozidel významně zvýšil a to o 30 %!

Více informací o stlačeném zemním plynu CNG naleznete zde.

Pro spuštění interaktivní CNG kalkulačky klikněte zde.

Tagy: Energie, Doprava, Aktuálně, EnergiePlus+, Technologie, LPG a CNG, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií