Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Jaký je stav a co je nového v oblasti vědy, výzkumu a inovací z pohledu OZE?

27. 03. 2012 | Tisková zpráva


Konference bude zahájena ve středu ve 13 hodin. První příspěvek přednese Ing. Zima (Skanska a.s.) na téma energeticky soběstačná obec ve vztahu k energetické koncepci ČR. Tentýž den si posluchači poslechnou přednášky k problematice baterií, potenciálu vodíku aj. První den uzavře přednáška na téma „Interaktivní mapa potenciálu OZE v ČR“. Večer, ke sklence dobrého vína, je pro účastníky připraveno žhavé téma „Hodnocení ekoinovací“.

Druhý den konference, čtvrtek, zahájí konference tématem „Mezi námi tokamaky“. Jaderná fúze si našla své místo v programu konference již minulý ročník a je nutno konstatovat, že přednáška patřila mezi nejnavštěvovanější! Do programu jsme nemohli nezahrnout přednášku na téma „Obnovitelné zdroje energie v judikatuře Nejvyššího správního soudu“.

Na pátek je tradičně připravena exkurze. Tentokrát jsme pro posluchače připravili exkurzi do bioplynové stanice v Šumperku, která využívá suchou technologii anaerobní digesce. Rovněž bude možné při dostatečném počtu zájemců opět navštívit nedalekou přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

Přehled dalších neméně zajímavých přednášek:

  • Matematické modelování ukládání CO2 do podzemí
  • Kogenerová výroba elektrické energie a tepla zplyňováním biomasy
  • Stimulace horninového masivu pro vytvoření puklinového rezervoáru pro jímání geotermální energie systémem hot-dry-rock
  • Předpověď počasí pro fotovoltaické zdroje
  • Výsledky Studie připravenosti na energeticky efektivní budovy

Celý program konference je k nahlédnutí na odkazu ZDE. Přihlášku účasti je možné zaslat nejpozději do 10. dubna 2012! Stále je možné také zařadit nový příspěvek.

Stáhněte si:


V rámci konference OZE2012 a Sympozia Odpadové fórum 2012 proběhne tzv. Kooperační setkání (technologická burza). Mezinárodní setkání organizuje Technologické centrum AV ČR v rámci projektu Enterprice Europe Network. Podtitul akce je Společný prostor pro akademickou a firemní sféru. Další informace ZDE.

Připomínáme, že součástí konference je také Kurz – „Legislativa ŽP 2012“, další informace ZDE.

Mediálními partnery konference OZE2012 jsou: www.tretiruka.cz, Alternativní energie, www.biom.cz, TZB-info, Odpadové fórum, www.nazeleno.cz, www.cenyenergie.cz a www.mojeenergie.cz.

Partneři akce jsou společnosti Skanska a.s. a LUKENEDER, Biogas & Tierhigiene.

Archiv prvního a druhého ročníku: II. ročník, I. ročník

Těšíme se na vás od 25. do 27. dubna 2012 v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. Další informace získáte na stránkách www.oze2012.cz nebo na e-mailu info@oze2012.cz.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Technologie, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií