Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Jak jsme na tom v Česku s alternativními palivy?

17. 09. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Poslední dva roky se i u nás začínají rozšiřovat nejrůznější alternativní paliva, která jsou většinou ekologičtějšími nebo alespoň levnějšími náhradami za benzín či naftu. Nejvíce se jako náhrada benzínu přitom rozšiřuje zemní plyn (CNG)elektřina. Společnost E.ON nám o stavu využívání těchto paliv v ČR poskytla několik statistik:

  • V ČR dnes jezdí více než 7 500 vozidel na stlačený zemní plyn CNG. Do konce roku jich očekáváme 8 500.
  • V provozu je zde také zhruba 350 elektromobilů, do konce roku by jich mělo být až 400.
  • Počet čerpacích stanic se i nadále zvyšuje – CNG je možné tankovat k dnešnímu dni na 60 místech. Do konce roku jich pravděpodobně bude kolem 80.
  • Veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily je u nás zhruba 200.
  • Na CNG u nás dnes jezdí přes 512 autobusů v 35 městech, další přibývají. V Brně bude v roce 2015 jezdit 100 autobusů na stlačený zemní plyn.
  • Ceny vozidel na CNG letos významně klesly – např. u značky Škoda je cena CNG verze oproti benzínové o 30 000 Kč vyšší, oproti naftové o zhruba 8 000 Kč vyšší. Rozdíly u elektromobilů jsou ale stále výrazně vyšší, v řádech stovek tisíc korun.

Zdroj: E.ON

Tagy: Aktuálně, Technologie, LPG a CNG, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií