Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Jaderná elektrárna Dukovany odpojí další blok

01. 04. 2011 | redakce Nazeleno.cz


Podle informací serveru novinky.cz v jaderné elektrárně Dukovany netěsní potrubí. Kvůli opravě potrubí bude odstaven celý čtvrtý blok, přičemž už od 26. března je na 21 dní plánovaně odstaven i druhý blok. Ve druhém bloku totiž probíhá výměna části paliva a zároveň se provádí revize zařízení.

Co se týče netěsnosti potrubí ve čtvrtém bloku, k závadě dochází na potrubí odvzdušnění. Toto potrubí vede ochrannou obálkou reaktoru a primárního okruhu. Na jak dlouho elektrárna čtvrtý blok odstaví? To se dozvíme teprve po detailní prohlídce závady, což by mělo být nejdříve v neděli 3. dubna večer. „Takové věci se stávají, jakékoli ohrožení bezpečnosti je vyloučeno,“ uklidňuje mluvčí elektrárny Petr Spilka. Podobný případ se podle něj stal v jaderné elektrárně Dukovany i dříve, zhruba před 20 lety.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Jaderná energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií