Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ideální čas na kontrolu komína!

29. 04. 2013 | Komerční sdělení


Už jste letos přestali topit? Neotálejte a zavolejte kominíka. „Přestože komín lze nechat zkontrolovat kdykoli, nejvhodnější doba nastává hned po ukončení topné sezóny,“ říká Jiří Vrba ze společnosti Schiedel. Podle předpisů platných od roku 2011 je nutné nechat zkontrolovat každý používaný komín minimálně jednou ročně. Spolu s tím byste ho měli aspoň třikrát ročně nechat vyčistit. Pokud máte spotřebič s výkonem do 50 kW a topíte pevnými palivy, můžete ho vyčistit sami.

Pravidelná kontrola a údržba komína i kouřovodů se odrazí na výkonu připojeného spotřebiče. Nevyčištěný komín špatně táhne a k vyhřátí prostor je potřeba mnohem více paliva. Neudržované spalinové cesty přitom znamenají riziko požáru a také otravy oxidem uhelnatým, který se spolu se spalinami nedostane přes zanesený komín a vrací se zpět do prostoru. Zima se přitom obvykle nejvíce podepíše na starších jednovrstvých komínech vyzděných z cihel. "Komín je namáhán nejen spalinami, ale čelí také povětrnostním vlivům a často i prudkým a vysokým teplotním rozdílům," vysvětluje Jiří Vrba. Po zimě je proto nutné tyto komíny důkladně prohlédnout a všechny závady okamžitě opravit. Jestliže se závada na komíně opakuje, mělo by se přistoupit k celkové a systémové rekonstrukci celé spalinové cesty. „Ta může spočívat v převložkování stávajícího komínového průduchu komínovou vložkou z keramického nebo kovového materiálu,“ vysvětluje Jiří Vrba.

Více informací naleznete na www.schiedel.cz.

 

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Komíny

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií