Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: IBC SOLAR na Intersolar 2011 představí inteligentní řešení ukládání energie pro fotovoltaické instalace

20. 04. 2011 | Tisková zpráva


Společnost IBC SOLAR AG, vedoucí světový specialista na fotovoltaiku, představí na letošním veletrhu Intersolar v Mnichově dvě řešení ukládání energie pro FV-instalace. Tím mohou majitelé instalací výrazně zvýšit vlastní spotřebu své vyrobené elektřiny a využívat ji i tehdy, když nesvítí slunce. Tématem budou na veletrhu také aktuální velké projekty této fotovoltaické společnosti. Kromě toho obdrží návštěvníci informace o novinkách na portálu odborných partnerů IBC SOLAR a dále o nových modulech a měničích.

Řešení pro využití vyrobené elektřiny, i když nesvítí slunce

Veletrh Intersolar 2011 se v týmu IBC SOLAR odehrává zcela ve znamení vlastní spotřeby. Při této příležitosti představí fotovoltaický odborník dvě řešení zásobníků energie. Jednak inovativní elektrochemický systém ukládání elektrické energie na bázi polymerové technologie lithiových iontů a také systém ukládání energie, který využívá dlouholetou osvědčenou technologii kyseliny olovnaté. Baterie obou těchto řešení ukládání energie jsou řízeny vždy inteligentním zátěžovým managementem. Tak je zajištěno, že nejdříve se zásobuje domácnost solární elektřinou a nabije se zásobník, a teprve potom je zbývající množství elektřiny dodáno do veřejné sítě.

Výhoda: Pokud podíl vlastní spotřeby převyšuje 30 % vyrobeného množství elektřiny, roste podle EEG (německý zákon o obnovitelných zdrojích energie) také odměna – a spotřebitelé mohou z veřejné sítě odebírat méně konvenční elektřiny. „Naše inteligentní systémy ukládání energie umožňují podíl vlastní spotřeby až 60 procent,“ vysvětluje Norbert Hahn, člen představenstva IBC SOLAR AG. „Díky tomu klesají výdaje za elektřinu majitelů FV instalací, kteří totiž mohou svou ekologickou elektřinu využívat i večer a ve dnech, kdy je zamračeno.“

IBC SOLAR představí také nové fotovoltaické moduly a měniče

Kromě řešení zásobníků energie budou na veletrhu prezentovány také aktuální novinky na portálu odborných partnerů IBC SOLAR, nové moduly a měniče i aktuální velké projekty.

O nových produktech a službách společnosti IBC SOLAR se mohou návštěvníci informovat od 08. do 10. června v hale B6, stánek 310.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií