Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Hornbach přestal prodávat Roundup a další jedy

01. 04. 2016 | redakce Nazeleno.cz


Společnost Hornbach z nabídky svých projektových marketů proaktivně vyřadila veškeré přípravky na hubení plevelů obsahující glyfosáty a nahradila je k přírodě šetrnějšími biologickými prostředky. Glyfosát je volně dostupný nejrozšířenější herbicid, nejvíce známý pod názvem Roundup. V březnu roku 2015 je však Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny zařadila glyfosát mezi pravděpodobné karcinogeny pro člověka (skupina 2A) s odůvodněním, že glyfosát může způsobovat rakovinu a u lidí vede ke vzniku non-hodgkinových lymfomů.

Nekoupíte ani další jedovaté herbicidy

V Hornbachu se již také nesetkáte s přípravky na ochranu rostlin obsahující neonikotinoidy, které jsou v posledních letech dávány do souvislosti s výrazným úbytkem včelí populace. Mezi přípravky na ochranu rostlin obsahující neonikotinoidy patří například látky Thiacloprid, Acetamiprid, Imidacloprid, Thiamethoxam, Clothianidin Fipronil, Chlorpyrifos, Cypermethrin, Deltamethrin.

Karcinogenní a všeobecně protivný herbicid Roundup už v Hornbachu nekoupíte. Foto npr.org

Hornbach se aktivně a cíleně hlásí jako společnost přátelská ke včelám a také jako společnost, která se chová šetrně k životnímu prostředí a zdraví populace. „V Hornbachu jsme z naší nabídky vyřadili celou řadu přípravků na likvidaci plevelů obsahující glyfosát, jako jsou např. Roundup, Dominator nebo Kaput, tedy nejpoužívanější herbicidní přípravky.Také přípravky obsahující látky, které jsou škodlivé včelám jako např. Decis, Calypso nebo Fast. Činíme tak naprosto dobrovolně, protože chceme fungovat v souladu s životním prostředím a nechceme přispívat k poškozování včelstev a zdraví našich zákazníků a spoluobčanů. Všechny tyto produkty jsme nahradili šetrnějšími přípravky na biologické bázi,“ vysvětluje Daniel Brychta, specialista z oddělení zahrady projektových marketů Hornbach.

Související články

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

ICC T20 World Cup 2016Brad04. 04. 2016 13:47
ICC T20 World Cup 2016Bill06. 04. 2016 14:04
Available in christian louboutin outlet the colorsjoeychen08. 10. 2016 08:33
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií