Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: GE představila nabíječku elektromobilů kompatibilní s inteligentními sítěmi

05. 08. 2010 | Tisková zpráva


Společnost GE (NYSE: GE) nedávno představila GE WattStation, snadno použitelnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Tato nabíječka má podpořit rozšíření elektromobilů dobíjených ze zásuvky. Významně totiž urychluje dobu potřebnou k dobití elektromobilu a využívá technologií inteligentní sítě. Díky tomu mohou rozvodné společnosti řídit dopad elektromobilů na lokální a regionální rozvodné sítě.

Nabíječka elektromobilů: Spojení funkčnosti a designu

GE WattStationTM je snadno použitelná dobíjecí stanice pro elektromobily. Jejím autorem je renomovaný průmyslový designér Yves Behar. Nabíječka pomůže rozvodným společnostem řídit poptávku po energii a rozšíří přístup zákazníků k nabíjecím stanicím. Významně redukuje čas potřebný k plnému nabití.

Steve Fludder, viceprezident GE ecomagination, novinku komentoval slovy: „Široké rozšíření elektromobilů je závislé na tom, zda budeme mít dostatečně rozsáhlou síť dobíjecích stanic, které zákazníkům nabídnou rychlé a snadné dobíjení jejich vozů.“

Nová dobíjecí stanice designéra Yvese Behara kombinuje funkčnost a uživatelsky přátelský design. Vedle toho snižuje průměrnou dobu dobíjení na „úroveň 1“, tedy kompletní dobití baterie o kapacitě 24 kWh, z 12–18 hodin na pouhé 4–8.

Dobíjecí stanice: Verze i pro domácnost

Dobrý design je takový, který vstoupí do našeho života, zjednoduší a zpříjemní nám ho,“ prohlásil Yves Behar, zakladatel ateliéru Fuseproject. „GE WattStation toho dosahuje přívětivým designem, který dokonale zapadne do městského prostředí a stane se přirozenou součástí našich životů.“

Prezident a generální ředitel GE Energy Services Dan Heintzelman prohlásil: „Přes sto let pracuje společnost GE na optimalizaci využití elektrické energie. Vzhledem k našim zkušenostem s distribucí elektřiny se WattStation jeví jako přirozené pokračování našich snah nabízet zákazníkům špičkové inovace pro nové století.“

GE WattStation bude uvedena do prodeje v roce 2011. Ještě letos GE představí verzi pro domácnost.


Nová dobíjecí stanice pro elektromobily GE WattStation je dílem průmyslového designéra Yvese Behara

GE bude projektovat elektrické sítě pro elektromobily

Kromě dobíjecí stanice GE WattStation GE nedávno oznámila dvě nově uzavřená partnerství, která mají napomoci přijetí elektromobilů veřejností. V dubnu 2010 představitelé nezávislé iniciativy Project Get Ready, v jejímž čele stojí Rocky Mountain Institute a která se snaží připravit komunity na nástup elektromobilů, jmenovali společnost GE technickým poradcem, jehož úkolem je navrhovat a projektovat místní a regionální elektrické sítě pro elektromobily.

V květnu 2010 podepsaly společnosti GE Global Research a Nissan separátní tříleté memorandum, jehož cílem je hledání nových technologií, které jsou zapotřebí k vybudování spolehlivé a dynamické infrastruktury pro dobíjení elektromobilů.

Více informací o GE WattStation včetně detailů ohledně objednávek lze najít na adrese www.ecomagination.com/wattstation.

O iniciativě ecomagination

Společnost GE stojí v čele celosvětové změny ve výrobě, distribuci a využití energie. Ecomagination je iniciativa, která usiluje o čistší energii – a to hned teď. Iniciativa byla spuštěna v roce 2005 a od té doby bylo na trh uvedeno na 90 produktů s certifikátem „ecomagination“. V roce 2009 dosáhl příjem z těchto produktů výše 18 miliard amerických dolarů. Společnost GE v prvních pěti letech investovala do iniciativy 5 miliard dolarů a zavázala se, že své investice do této iniciativy zdvojnásobí a se svými partnery bude aktivně spolupracovat na urychlení nástupu nové éry inovace v energetice.

Společnost přislíbila, že v následujících pěti letech investuje do výzkumu a vývoje dalších 10 miliard dolarů, zároveň hodlá zdvojnásobit svou energetickou účinnost a snížit jak emise skleníkových plynů, tak spotřebu vody. Soutěž GE ecomagination Challenge: Powering the Grid byla spuštěna v rámci iniciativy ecomagination a mezi její účastníky bude rozděleno 200 milionů amerických dolarů, jimiž bude podpořen vývoj elektrické sítě nové generace. Více informací najdete na webové stránce iniciativy ecomagination na adrese http://ge.ecomagination.com.

O společnosti GE

GE (NYSE: GE) je inovativní a diverzifikovaná technologická společnost, jež reaguje na nejpalčivější problémy současného světa. Společnost působí v široké škále odvětví od výroby leteckých motorů a elektřiny přes finanční služby, zdravotnictví až po televizní programy. Společnost působí ve více než stovce zemí a zaměstnává na 300 000 lidí po celém světě. Více informací najdete na internetových stránkách společnosti na adrese www.ge.com.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií