Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Fotovoltaika: Podporu by mohly získat velké zdroje na úkor malých domácích elektráren

09. 03. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Tento týden se bude v Poslanecké sněmovně hlasovat o novele zákona o podpoře elektřiny z obnovitelných zdrojů, která by umožnila výrazně snížit výkupní ceny zelené elektřiny. Investice do fotovoltaiky by pak už nebyly tak výhodné a pravděpodobně by poklesl zájem o výstavbu solárních elektráren, kterým distribuční společnosti nedávno vyhlásily stop stav.

Poslanec za ODS, Ondřej Plašil, ale připravil pozměňovací návrh, podle kterého by se případné snížení výkupních cen nedotklo velkých fotovoltaických elektráren s instalovanou kapacitou nad 20 MW, dokončených do dubna 2011. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny.

SPECIÁL: Krize ve fotovoltaice

   Vše o krizi ve fotovoltaice čtěte ZDE!

Státní podpora zelené elektřiny by tak byla déle zachována pro velké investory, jako je například ČEZ, který plánuje výstavbu velkých solárních elektráren. Naopak by klesly výkupní ceny pro drobné majitele domácích solárních elektráren. Návrh je také v rozporu se snahou omezit boom fotovoltaických elektráren, protože pro českou přenosovou soustavu znamenají nápor především velké solární zdroje nikoli malé fotovoltaické elektrárny.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Ceny energií, Krize fotovoltaiky

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

PROC??matvjej10. 03. 2010 09:19
Přesně o to jim šlojm20. 03. 2010 18:57
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií