Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Fotovoltaické technologie od SMA: Využití elektrické energie v etiopských nemocnicích

30. 08. 2010 | Tisková zpráva


Společnost SMA Solar Technology AG dodala 100 ostrovních systémů do Etiopie. Střídače Sunny Island a Sunny Boy od společnosti SMA zajišťují v rámci rozvojového projektu realizovaného společností Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ – „Německá společnost pro technickou spolupráci“) GmbH soběstačné zásobování 100 nemocničních zařízení elektrickou energií ze slunce.

Většina z přibližně 80 milionů obyvatel Etiopie žije v odlehlých hornatých oblastech. Tento stát na severovýchodě Afriky je po Lesothu nejvýše položenou zemí na svém kontinentu. Více než polovina rozlohy Etiopie se nachází ve výšce minimálně 1 200 m n. m. Obyvatelé těchto oblastí často nemají přístup k veřejné rozvodné síti.

Projektem „Přístup k moderním energetickým službám v Etiopii“ („Access to Modern Energy Services Ethiopa“ - AMES-E) společnost GTZ přispívá k zabezpečení dodávek elektrického proudu do odlehlých částí země. Společnost SMA pro tento projekt dodala celkem 100 střídačů pro ostrovní systémy určené k napájení nemocničních zařízení střídavým proudem (AC) ze slunce. Na těchto lékařských klinikách se o pacienty stará přibližně 20 lékařů a ošetřovatelů.

Vyšší kvalita života se střídači SMA

V první fázi realizace projektu dodala společnost SMA již na konci loňského roku techniku pro 50 FV systémů se střídači Sunny Island a Sunny Boy. Ve druhé fázi se bude instalovat dalších 50 střídačů Sunny Island a Sunny Boy. Fotovoltaické systémy, z nichž každý má výkon 1,5 kWp a je vybaven bezúdržbovým akumulátorem, ve zdravotnických zařízeních zajišťují provoz životně důležitých přístrojů, jako jsou mikroskopy, odstředivky, chladničky a sterilizátory.

Projektem tohoto rozsahu můžeme významně přispět ke zlepšení dodávek elektrické energie v hornatých oblastech Etiopie,“ říká Volker Wachenfeld, vedoucí oddělení „off-grid“ (ostrovních) systémů u společnosti SMA. „Zvláště připojení nemocničních zařízení k FV ostrovní síti lidem konečně umožní spolehlivý přístup k lékařské péči. Ostrovní FV systémy tak pomáhají v těchto odlehlých oblastech zvyšovat kvalitu života.“

FV systém: Elektřina k dispozici i v noci

Velkou výhodou AC propojených ostrovních sítí se střídači Sunny Island je možnost FV systém při nárůstu spotřeby elektrické energie bez problémů rozšířit. K ostrovní síti tak lze připojit například i okolní budovy. A elektrický proud, který se během dne nespotřebuje, je díky akumulátorovému zásobníku k dispozici i pro noční napájení. Elektrické přístroje na klinice mohou tedy zůstávat v provozu i v noci.

Energetická soběstačnost pro nás představuje také co největší nezávislost provozovatelů FV systémů, co se týče jejich obsluhy,“ dodává Wachenfeld. Servisní týmy SMA proto na místě pravidelně provádí školení o provozu FV systémů. Střídače SMA tak přispívají nejen k výraznému rozšiřování možností, ale zároveň podporují také samostatnost místních lidí.

O společnosti SMA

Skupina SMA je s obratem 934 mil. eur v roce 2009 předním subjektem na světovém trhu s fotovoltaickými střídači, ústřední komponentou každého fotovoltaického systému. Společnost SMA má hlavní sídlo v německém Niestetalu u Kasselu. Prostřednictvím třinácti zahraničních společností  je zastoupena na čtyřech kontinentech a zaměstnává více než 5 500 zaměstnanců (vč. dočasných). SMA vyrábí široké spektrum typů střídačů – nabízí vhodné střídače pro jakýkoliv použitý typ fotovoltaických panelů a pro všechny výkony fotovoltaických systémů. Produktová řada zahrnuje jak střídače pro FV systémy zapojené do rozvodné či distribuční sítě, tak střídače pro ostrovní systémy. Od roku 2008 je společnost SMA Solar Technology AG kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (S92) a zařazena do indexu TecDAX. V minulých letech byla společnost SMA několikrát vyznamenána za své vynikající výsledky v roli zaměstnavatele.

SMA Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na českém a slovenském trhu působí od roku 2009. Kromě obchodního zastoupení je pro české a slovenské zákazníky k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, servisní a poradenské služby. Navštivte nás na veletrhu ELO SYS 5.10. - 8.10.2010 v Trenčíně (stánek P 5,6 č. 70). Kromě výše zmiňovaných střídačů pro ostrovní systémy Sunny Island společnost SMA na veletrhu představí také letošní novinku Sunny Tripower nebo osvědčené střídače Sunny Boy a Sunny Mini Central.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií