Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Exkluzivní obytný dům se standardem Energie-Plus

11. 11. 2010 | Tisková zpráva


Společnost Schüco společně se svými partnery poprvé stavebně realizovala koncept  Schüco 2° u architektonicky náročného městského domu u jezera Schlei na severu Německa: multifunkční, adaptivní fasáda objektu v souhře s promyšleným půdorysem a energetickým konceptem domu nejen energii spoří, nýbrž ji současně aktivně produkuje.

Koncept  Schüco 2°: Maximální úspory energie

Architekt domu, Paul Sindram, k projektu říká: „Koncept  Schüco 2° se osvědčil díky variabilitě a flexibilitě systému. A co více, je milníkem srovnatelným s domy v pasivním standardu. Filosofie konceptu zajišťuje domu maximální energetickou efektivitu a je tak základem pro inteligentní a energeticky úsporné technologie budoucnosti.“

Dům, umístěný v překrásném prostředí baltského pobřeží nedaleko města Schleswig, má šest bytových jednotek o velikosti od 80 do 170 m2. Budova se může pochlubit vysokým komfortem bydlení, byty mají exkluzivní interiéry charakterizované otevřeným prostorovým uspořádáním

Energie-Plus: Úspora, ale i výroba energie

Kromě nadstandardní kvality designu byla při projektování domu hlavním měřítkem jeho celková energetická náročnost. Městský dům ve standardu Energie-Plus dosáhl výrazného snížení spotřeby energií na vytápění, chlazení a klimatizaci. Roční náklady na vytápění objektu činí zhruba 15 kWh/m2. Jsou tedy téměř stejně nízké jako v pasivním domě, avšak zatímco pasivní domy mají většinou velké okenní plochy směřující na jih, tento dům má okna rozmístěná i na severní, západní a východní stranu. To zaručuje vysokou míru přirozeného světla v bytech.

Dům navíc sám produkuje více energie než spotřebuje, a to díky tenkovrstvým fotovoltaickým článkům integrovaným přímo do jeho fasády, stejně jako prostřednictvím dalších 36 fotovoltaických panelů umístěných na střeše. Přebytek energie je pak veden do místní rozvodné sítě. „Víceúčelovost všech prvků přesně odpovídá tomu, jak si představuji koncept současného designu. Je to velký skok vpřed,“ řekla investorka Sibylle Schmid-Sindram.

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika, Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií