Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: EU směrnici nezměnila, elektrokola zůstanou s maximálním výkonem 250 Wattů

23. 11. 2012 | Tisková zpráva


Ve středu 20.11. proběhlo dlouho očekávané hlasování Evropského parlamentu o možných změnách v legislativě ohledně vyjmutí elektrokol z povinnosti typových zkoušek (homologace).

Byl projedáván návrh Evropské asociace jednostopých vozidel (ETRA) o možném zrušení omezení výkonu elektromotoru při zachování současné maximální rychlosti do které asistuje jezdci na elektrokole elektromotor - 25 km/h. Tato změna však nebyla díky odporu cyklistických svazů prosazena a na další roky zůstanou tedy parametry elektrokol na trhu v EU nezměněny.

Jakub Ditrich ze společnosti ekolo.cz toto rozhodnutí komentuje: „Podporovali jsme zrušení omezení výkonu elektromotoru, nebo alespoň jeho zvýšení na 500 W, protože se ukazuje, že pro určité skupiny uživatel elektrokola není 0,25 kW dostatečný výkon pro bezproblémovou jízdu. Jedná se především o transport nákladu na kole - například u doručovacích služeb nebo třeba u záchranářů, kteří s sebou na elektrokole vozí přes 40 kg přístrojů a pomůcek. Větší výkon by uvítali i turisté na elektrokolech v horách, kde na něm překonávají značný výškový rozdíl a v neposlední řadě by výkonnější motor ocenili i jezdci s vyšší hmotností.“

Čeští uživatelé elektrokol si přesto z nařízení omezení výkonu často nedělají hlavu a na kola instalují motorizační sady o výkonu značně převašujícím zákonný limit, s tím, že se odkazují na přílohu vyhlášky O provozu na veřejných komunikacích z roku 2002. Ta sice uvádí max. výkon pro kola „vybavená pomocným motorkem“ až 1 kW, ale nejedná se o pohon elektrický nýbrž přídavný benzinový, tedy o stroje, které již na trhu prakticky neexistují. Instalací vyššího výkonu motoru a přesáhnutím povolené max. asistované rychlosti se uživatel vystavuje nebezpečí postihu a jezdci na ilegálních nadměrně výkonných elektrokolech již byli mnohokrát viníky dopravních nehod.

Elektrokola s 250W motorem jsou ideálním řešením městské dopravy pro kohokoli a v jakékoli roční době. Přesvěčte se o tom u partrnerů české značky elektrokol AGOGS, kde si můžete elektrokolo bezplatně otestovat a v rámci vánočních akcí k němu získat bezplatně mnoho příslušenství a výhod.  http://ekolo.cz/prodejci

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie, Elektrokola

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

EU ví nejlépeDavid23. 11. 2012 13:14
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií