Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: ELEKTROWIN odstartoval druhý ročník celostátní akce ŽELEZNÝ TÝDEN

19. 09. 2012 | Tisková zpráva


Praha, 17. září 2012 – Na pražském náměstí Míru a olomouckém Horním náměstí se objevily nadživotní repliky historických elektrospotřebičů. Znamená to jediné – odstartoval druhý ročník celostátní akce Železný týden, která vybízí obyvatele České republiky, aby v týdnu od 17. do 21. září odnesli své vysloužilce na místo zpětného odběru. Nejen, že se ekologicky zbaví starého elektrického harampádí, ale pomohou tím i životnímu prostředí. A pokud nebudou chtít zjišťovat, kde se sběrný dvůr nachází, mohou ho od pondělí 17. září do středy 19. září přinést přímo na náměstí, kde kolektivní systém ELEKTROWIN přistaví sběrný kontejner. Za odevzdaný spotřebič na ně navíc přímo na místě čeká i malá odměna.

„Většina lidí má doma starý nefunkční elektrospotřebič, který již neplní svoji funkci a jen v domácnosti zabírá místo.  Mnoho z nich již v dnešní době sice ví, že vysloužilci patří do sběrných dvorů, ale nenachází čas nebo na to prostě zapomenou,“ říká Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN a dodává: „Rozhodli jsme se proto, že prostřednictvím Železného týdne je vybídneme k odevzdání těchto, již pro ně nepotřebných, věcí a připomeneme možnosti, jak se starých elektrozařízení ekologicky zbavit a navíc obyvatelům Prahy a Olomouce tuto činnost usnadníme a nabídneme jim možnost odevzdání starého elektra přímo v místě jejich bydliště“.


Horní náměstí v Olomouci a repliky historických spotřebičů.

Letošní novinkou Železného týdne je spolupráce s krásnými finalistkami Miss Hasička. Akce se zúčastní na obou náměstích ve středu 19. září od 14 do 17 hodin. „Máme opravdu radost, že mají Sbory dobrovolných hasičů v poslední době takový zájem o sběr starého elektrozařízení. S jejich pomocí se nám za 16 měsíců spolupráce podařilo nasbírat téměř 1300 tun elektroodpadu,“ říká Roman Tvrzník.  

Druhý ročník úspěšné akce Železný týden navazuje na tradici Železných sobot, které se pravidelně na menších městech a vesnicích v celé České republice konávaly a někde stále ještě konávají již několik desítek let. A ačkoli dnes existuje mnoho příležitostí, kam stará elektrozařízení odevzdat, stále se najdou lidé, kteří drobné elektrospotřebiče vyhazují do směsného odpadu. Snahou Železného týdne proto je poskytnout lidem dostatek informací o prospěšnosti recyklace elektrospotřebičů a usnadnit jim cestu, jak se vysloužilců zbavit.

Více informací o akci Železný týden najdete na internetových stránkách www.elektrowin.cz a na facebookové stránce Recyklace je legrace.


Náměstí Míru v Praze.

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií