Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Elektromobilita v ČR: 50 dobíjecích stanic od ČEZ v roce 2011

25. 03. 2011 | redakce Nazeleno.cz


Jak nedávno informovala ČTK, společnost ČEZ má v plánu postavit do konce letošního roku více než 50 dobíjecích stanic pro elektromobily. Energetická společnost totiž na konci roku 2010 uzavřela spolupráci s automobilkou Peugeot, z níž pro ČEZ vyplývá závazek vybudovat v České republice celkem přes 150 dobíjecích stanic.

ČEZ vyhlásil výběrové řízení na výstavbu dobíjecích stanic

Francouzský výrobce automobilů podle dohody pronajímá ČEZ v letošním roce 10 elektromobilů typu Peugeot i0n, dalších 55 vozů pak poskytne formou pronájmu v roce 2012. Celkem se tedy jedná o pronájem 65 vozů na elektrický pohon pro ČEZ, který pak v příštím roce postaví další desítky dobíjecích stanic.

Mluvčí společnosti ČEZ Alexandr Koráb také ČTK sdělil, že momentálně probíhá výběrové řízení na vybudování sítě dobíjecích stanic. Výsledky výběrového řízení oznámí ČEZ v příštích týdnech. Budováním dobíjecích stanic chce energetická společnost přispět k rozvoji elektromobility v České republice. Stanice budou umístěny například u obchodních center nebo na veřejných parkovištích.

V oblasti české elektromobility se angažují i PRE, E.ON a RWE

ČEZ však není jedinou energetickou firmou, která se angažuje v oblasti rozvoje české elektromobility. Také Pražská energetika (PRE) před nedávnem v Praze zprovoznila první 3 veřejně přístupné dobíjecí stanice pro elektromobily. Do konce letošního roku má PRE v úmyslu otevřít celkem asi 20 nabíjecích stanic.

Energetická skupina E.ON pak uzavřela dohodu o spolupráci v oblasti elektromobilů s automobilkou Mercedes-Benz. Společnost RWE hodlá v Praze postavit stanici s rychlým nabíjením, která elektromobilu dodá potřebnou energii do 30 minut. Většina zprovozněných dobíjecích stanic v ČR funguje totiž zatím na principu tzv. pomalého nabíjení, kdy dobití elektromobilu trvá několik hodin.

Související články

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií