Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Elektrokolo se stalo součástí stálé expozice Národního technického muzea

02. 03. 2012 | Tisková zpráva


Stálá expozice Národního technického muzea se v pondělí 27.2.2012 rozrostla o nový kousek. Sbírku kol doplnilo elektrokolo věnované českou firmou ekolo.cz a zařadilo se tak na prozatímní konec řady kol, které v NTM mapují vývoj tohoto dopravního prostředku.

Samozřejmě se nejedná o “historické” elektrokolo, ale o současný model, který zde však přesto má své místo. “Jsem rád, že zde budeme mít tento moderní dopravní prostředek, protože muzeum nemá být pouze sbírkou historickou. Takže po vzoru Vojtěcha Náprstka, který razil trend, že vystavovat se má i to aktuální a zajímavé, zde velice rádi přijímáme toto elektrokolo a já věřím, že se návštěvníkům bude líbit a leckteré i inspiruje,” řekl k doplnění stále expozice ředitel NTM Karel Ksandra. Elektrokolo tak v současné expozici uzavírá přirozený vývoj v oblasti jednostopé dopravy a vidět ho můžete ve druhém patře.

Po převzetí kola se ředitel NTM Karel Ksandra na elektrokole zároveň i projel kolem prvorepublikové lokomotivy a stroj si pochvaloval.

Vystaven poté však byl už věnovaný kousek bez článků baterie, protože samotná baterie dlouho stojící na jednom místě z logických důvodů nepřipadala v úvahu.

Jednatel firmy ekolo.cz, jenž elektrokolo muzeu věnovala, Jakub Ditrich k umístění elektrokola do NTM dodává: “Je jenom dobře, že bude expozice tohoto atraktivního muzea vedle historických kol, kostitřasů a speciálních bicyklů doplněna o elektrokolo, které representuje budoucnost jízdy na kole. Ze reálných studií vyplývá, že elektrokola během několika přístích let z větší části nahradí jízdní kola v jejich funkci coby dopravního prostředku”.

Elektrokolo je ve městě nejrychlejší a na provoz nejlevnější dopravní prostředek. Je třeba na něm šlapat, ale asistence elektropohonu je dostatečná pro každý kopec. Jsou velmi populární především v zahraničí, ale i v Česku již získávají početnou základnu uživatelů. I elektrokola však mají svou dlouho historii. Ostatně jedním z prvních kdo se zabýval elektrickým kolem, respektive „elektrocyklem“, byl od roku 1938 i Čech Ing. H. Fügner.

Národní technické muzeum můžete navštívit každý den kromě pondělí, nově je zde otevřena i kavárna Caffe Muzeum.

Podívejte se na video z akce přidání elektrokola do sbírky Technického muzea:

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií