Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Elektřina pro domácnosti zdraží o 3,4 %, pro firmy o víc

22. 11. 2011 | Tisková zpráva


Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes uvedla, že elektřina pro domácnosti má od příštího roku zdražit průměrně o 3,4 %. Menší firmy si pak mají za proud připlatit o 4,3 %, velké podniky o 6,6 % více. Konkrétní zdražení proudu bude však ještě záviset na cenách v jednotlivých regionech. Ty se totiž liší podle regionu.

Zdražení elektřiny 2012: Podle ERÚ hlavně kvůli obnovitelným zdrojům

Jak uvádí ČTK, ze sdělení ERÚ vyplývá, že hlavní vliv na zdražení elektrické energie má loňský prudký rozvoj fotovoltaických elektráren a růst výroby z bioplynových stanic a zdrojů spalujících biomasu. Pro omezení vlivu obnovitelných zdrojů na ceny elektřiny vláda pro příští rok stejně jako loni vyčlenila 11,7 miliardy Kč.

Alena Vitásková pak ještě upozornila, že obnovitelné zdroje se budou promítat do cen elektřiny i v dalších letech. Nyní hrozí podle ní velký problém s podporou biometanu.

Elektřina zdraží také kvůli růstu cen na burzách

Do cen elektřiny pro odběratele se výraznou měrou promítá také letošní růst cen na velkoobchodním trhu. K tomu došlo zejména po rozhodnutí Německa odstavit v nejbližších letech všechny své jaderné elektrárny. Jen od loňského října do letošního září vzrostla průměrná cena elektřiny na trhu zhruba o desetinu.

V poslední době dochází k dalšímu mírnému poklesu cen elektřiny, který se ale projeví až v cenách z rok 2013," uvedl ERÚ.

Regulované ceny plynu ERÚ snížil, přesto však plyn pravděpodobně podraží

Regulované ceny související s dodávkou plynu, které tvoří zhruba pětinu celkové ceny, pro rok 2012 naopak klesají. Cena za přepravu plynu klesne o 9,7 %, cena za distribuci se sníží o 2,9 %. Neregulovanou část ceny však plynárenské společnosti letos výrazně zvyšovaly.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Ceny energií, Ceny energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií