Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ekologického oskara získalo vzdělávací sdružení Tereza

02. 10. 2015 | redakce Nazeleno.cz


Posedmé se letos dočkaly ocenění nejlepší české projekty, které pomáhají chránit životní prostředí a šetřit energie. Vítězem soutěže E.ON Energy Globe Award ČR se v hlasování veřejnosti stalo vzdělávací centrum Tereza, které organizuje ekologické projekty pro žáky základních a středních škol.

Letošní již 7. ročník soutěže, jejíž národní kolo se letos koná v 177 zemích světa, se setkal s nebývalým zájmem odborné i široké veřejnosti. Celkem bylo přihlášeno rekordních 373 projektů. Na jaře z nich porota vybrala čtyři nominované projekty, které usilovaly o celkové vítězství.

O celkovém vítězi E.ON Energy Globe Award ČR rozhodovala na internetu a pomocí SMS veřejnost, svým hlasem přispěli také hosté slavnostního vyhlášení. Nejvíce se hlasujícím zalíbil projekt vzdělávacích programů o ekologii centra Tereza.

„Hlasování bylo až do poslední chvíle vyrovnané, což potvrzuje vysokou kvalitu všech nominovaných projektů,“ říká Michael Fehn. Vzdělávací programy, které Tereza organizuje, oslovují každý rok více než 90 000 žáků. To je více dětí, než kolik má většina českých měst obyvatel. Celkový vítěz převzal hlavní cenu v podobě automobilu Škoda Octavia Combi G-TEC. Zároveň bude Českou republiku zastupovat na světovém finále soutěže.

Na slavnostním vyhlášení soutěže, které se uskutečnilo 1. října v divadle Oskara Nedbala v Táboře, bylo také uděleno hned několik speciálních ocenění. „Za svůj přínos byl oceněn architekt Aleš Brotánek, který se už od 90. let minulého století snaží prosazovat koncept nízkoenergetické a pasivní výstavby,“ prozrazuje Michael Fehn.

Vyhlášena byla též kategorie Nápad, která hodnotí doposud nezrealizované projekty ve fázi myšlenky. Odborníci ocenili nápad na mikroelektrárnu WAVE, která by měla umožnit vyrábět z biomasy teplo i elektrickou energii. Projekt výzkumného týmu odborníků ČVUT v Praze je zaměřen na domácnosti a malé podniky.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

yezi620yezi62005. 07. 2016 06:46
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií