Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: E.ON podporuje zpřísnění podmínek pro připojování fotovoltaiky

04. 11. 2011 | Tisková zpráva


Fotovoltaika má negativní vliv na kvalitu dodávky koncovým zákazníkům. To je výsledek měření, s nímž seznámil účastníky konference Fungování energetických trhů v Evropské unii a České republice, jež se uskutečnila 1. listopadu v Praze na Žofíně, předseda představenstva E.ON Distribuce, a.s. Josef Havel. „Byl zjištěn výrazný vliv fotovoltaických elektráren na úroveň napětí v sítích nízkého i vysokého napětí,“ doplnil předseda představenstva E.ON Distribuce. Tato skutečnost podle něj jen potvrzuje, že nové žádosti o připojení každého, i malého zdroje, je nutno posuzovat individuálně z hlediska dopadu na kvalitu elektřiny pro ostatní zákazníky. E.ON má v současné době do své sítě připojeno 922 MW z fotovoltaických zdrojů, což je téměř polovina veškerého připojeného instalovaného výkonu. 

E.ON přitom je hlasitým zastáncem požadavku čistější a účinnější výrobu elektřiny. Z toho důvodu také klade velký důraz na podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE), ovšem takových, které mají vyšší účinnost a mají zároveň další pozitivní efekty pro společnost a ekonomiku ČR. „Podporujeme proto zejména bioplyn a biometan ve vysoce účinné kombinaci výroby elektřiny a tepla,“ prohlásil Josef Havel. Pozadu nestojí E.ON ani s podporou malých vodních elektráren a spalování biomasy.

Zpřesněná kritéria pro připojení nových fotovoltaických zdrojů jsou podle Havla v současné době zapracovávána do novely Pravidel provozování dis-tribuční soustavy. Následně budou distributoři elektřiny iniciovat změnu sekundární legislativy (např. vyhlášku o připojení).

 

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií