Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Drobil chce jadernou energii zařadit k obnovitelným zdrojům

13. 09. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Jaderná energie by se měla zařadit mezi obnovitelné zdroje. S tímto návrhem pojede ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) na říjnové zasedání ministrů životního prostředí Evropské unie.

Jaderná energie má pomoci splnit cíl

Podle vyjádření ministra Drobila pro Hospodářské noviny, by Evropská unie měla přehodnotit svůj vztah k jádru. Ministr životního prostředí zastává názor, že bez toho aniž by byla jaderná energie zařazena k obnovitelným zdrojům, kam spadá například větrná, vodní nebo sluneční energie, nemá EU šanci vyrábět v roce 2020 z obnovitelných zdrojů 20 % elektrické energie, jak si stanovila.

Pokud by Drobilův nápad v Bruselu prošel, EU by rázem splnila svůj cíl a stala by se zeleným kontinentem. Na jadernou energii by se pak vztahovaly dotace a různé podpory stejně jako na fotovoltaiku, biomasu nebo větrné elektrárny.

Uspěje Drobil se svým návrhem?

Odborníci ovšem jádro za obnovitelný zdroj nepovažují a vzhledem k tomu, že k jaderné energii mají státy evropské sedmadvacítky rozdílný vztah, je otázkou, zda ministr se svým návrhem uspěje. Ostatně jak sám přiznal, se svými kolegy z ministerstev životního prostředí se zatím neviděl, a proto neví, jaké reakce může očekávat.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Jaderná energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií