Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Dřevostavby v praxi: O požární odolnosti, vlhkosti i energetice

13. 11. 2010 | Jan Morkes


Postavit kvalitní dům není jednoduché. Navržení dobrého projektu, zvolení vhodných materiálů a dodržování stavebních postupů s sebou přináší množství dilemat i potenciálních problémů. Jak je vyřešit a vyvarovat se potíží ve specifické oblasti domů ze dřeva? To se snažila poradit konference Dřevostavby v praxi, která se letos konala již počtvrté v Lísku u Bystřice nad Pernštejnem.

Akce pořádaná společností Rigips nabídla příspěvky více než dvě desítek odborníků z praxe, univerzit i zkušebních organizací. Řeč byla o nových materiálech, nejčastějších chybách v projektech, o vlhkosti i energetice.

Letní a zimní energetika staveb

Zajímavá byla například přednáška Jana Krňanského z Fakulty stavební ČVUT o letní a zimní energetice staveb. Krňanský poukázal na negativní důsledky příliš zateplených domů v pasivním standardu, které mají problémy s přehříváním v létě. Řešení vidí v používání běžných izolací zároveň s izolacemi s vyšší tepelnou kapacitou, které dokážou přenos tepla v letních parných dnech zadržet a posunout z odpolední špičky do chladných nočních hodin.

Další přednášky se soustředily například na eliminaci vlhkosti v bytě, požární odolnost dřevostaveb nebo na využití solární energie. Součástí byly i prezentace nejrůznějších materiálů a konstrukčních skladeb. Konference Dřevostavby v praxi byla určena spíše pro odborníky z projekčních a realizačních firem, potenciální zákazníci se budou moci s ukázkami setkat například na pravidelném veletrhu Dřevostavby v březnu v Praze.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií