Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Dřevostavba NAŽIVO!

14. 02. 2011 | Tisková zpráva


V samém srdci letošního veletrhu Dřevostavby postavíme skutečnou dřevostavbu 1:1. Stavební systém NOVATOP bude tvořit hlavní nosnou celodřevěnou konstrukci domu „Futura Freestyle od Domesi“. Základem materiálového řešení vnitřních povrchů je odhalená nosná konstrukce – NOVATOP je jedinečný v tom, že umožňuje přímé využití pohledové kvality smrkového dřeva jako finálního řešení interiéru (stěny, stropy). Uvnitř takového domu dřevo krásně voní a dodává mu nezaměnitelné kouzlo…

Přijďte si prohlédnout dřevostavbu NAŽIVO…

Kdy? od 24. do 27. února 2011
Kde? hala 3, stánek A10 - výstaviště v Praze-Holešovicích

Těšíme se na vás!
Více informací na www.novatop-system.cz


Futura Freestyle od Domesi

Koncept projektu Futura Freestyle se zrodil ve chvíli, kdy se setkaly představy studia Domesi o inovativním a flexibilním životním prostoru s novou progresivní technologií masivních dřevěných panelů NOVATOP. Tato flexibilita dala domu jeho název – „freestyle“ totiž znamená především variabilní a multifunkční, a tak je možné si vybrat nejen z devíti barevných variant fasády, ale také z šesti alternativ dispozičního řešení.

V přízemí v sobě dům obsahuje rozměrově i uspořádáním dispozici ne nepodobnou bytu 3+kk. Obytný prostor je však řešen „loftovým“ způsobem a je otevřen až do prostoru pod střechu. Střední trakt obsahuje prostorné zádveří, pracovnu (může sloužit také jako šatna) a centrální jádro s několika možnými verzemi uspořádání. V zadní části domu jsou pak dvě ložnice jako oddělená noční zóna. Základem vnitřního uspořádání je myšlenka přízemního domu, kde je v části půdorysu umožněn růst i do prostoru pod střechou. Jedná se o jakousi vykonzolovanou dřevěnou „maxipolici“, kterou jsme původně uvažovali použít především jako úložný prostor. Postupem času se ukázalo, že může mít více účelů. Po přidání schodiště je ji možné použít jako zavěšenou pracovnu, prostor pro hraní dětí, nebo po rozdělení jako ložnici s odděleným prostorem pro hosty. Dům má pak po započtení této plochy celkovou výměru až 108 m2,“ říká architekt Pavel Horák z Domesi.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Nízkoenergetické a pasivní domy, Stavba a rekonstrukce, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií