Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Do roku 2030 mohou obnovitelné zdroje vyrábět až 60 % elektřiny v Evropě

03. 07. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Během následujícího desetiletí zvýší obnovitelné zdroje svůj podíl v evropské energetice ze současných 40 % na 60 % v roce 2030. Podíl fosilních zdrojů klesne ze 48 % na 27 %. Data vyplývají ze včera zveřejněné zprávy společnosti Bloomberg New Energy Finance (BNEF).

Výzkum BNEF také předpovídá, že ekonomika solárních a větrných elektráren se bude stále zlepšovat, a ty se tak v následujících letech obejdou bez dotací. Růst obnovitelných zdrojů pak umožní snížit emise oxidu uhličitého z dnešních 1,3 miliard tun na 564 milionů.

Porostou solární elektrárny v domácnostech

V sektoru solární energetiky předpovídá BNEF „malou solární revoluci“ zejména díky klesajícím nákladům fotovoltaických modulů. Solární energetika se tak významně rozšíří do rozvojových zemí, ale také ve vyspělých státech se stane nástrojem pro domácnosti a podniky, jak se bránit vysokým maloobchodním cenám elektřiny.

Česká legislativa je pozadu

AliES a CZEPHO upozorňují, že využívání obnovitelných zdrojů v Česku brání zbytečné administrativní překážky – například povinnost licence i pro malé domácí elektrárny. To by se ale mohlo alespoň z části změnit. Každopádně si české domácnosti na naplnění vládního slibu z programového prohlášení, ve kterém se strany zavázaly obnovit podporu pro malé projekty šetrné energetiky, budou muset ještě počkat.

Jasná čísla expertů z Bloomberg ukazují, že se čeští politici mohou přestat bát rozvoje obnovitelných zdrojů. Stále levnější technologie větrných nebo solárních elektráren se postupně prosadí na trhu bez dotací a vytlačí z energetického mixu uhlí, “ uvedl k výzkumu  společnosti Bloomberg Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost. A dodal, že domácnosti či podnikatelé by sice již dnes mohli využívat stále dostupnější solární panely na střechách domů, jenže širší uplatnění šetrného energetického zdroje stále brání administrativní bariéry.

Zelená energie - co by vám nemělo uniknout:

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Větrná energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií